Джонсон подав у відставку з лідера партії, але прем’єром залишається. Головний претендент – Бен Воллес

Фото: Фокус

Глава британського уряду Борис Джонсон оголосив у четвер, що йде у відставку з поста лідера Консервативної партії, але планує залишитися прем’єр-міністром до обрання нового лідера.

Про це повідомляє «Європейська правда».

Джонсон сказав, що «тепер очевидно, що парламентська партія хоче нового лідера і нового прем’єр-міністра». Він зазначив, що залишиться на посаді прем’єр-міністра до того, як буде призначений новий лідер.

«Причина, чому я так наполегливо боровся протягом останніх кількох днів, щоб продовжувати виконувати цей мандат особисто, полягала не лише в тому, що я хотів це зробити, а тому, що я відчував, що це моя робота, мій обов’язок, мій обов’язок перед вами», – заявив Джонсон.

Джонсон виступив зі зверненням до нації після хвилі відставок у своєму уряді, коли кількість посадовців, що пішли, перевищила 50 осіб станом на ранок четверга.

Перед виступом у четвер Борис Джонсон призначив нових посадовців на місце колег, що пішли у відставку.

Як свідчить останнє опитування YouGov, міністр оборони Британії Бен Воллес є явним фаворитом серед членів Консервативної партії на роль наступного прем’єр-міністра, повідомляє Sky News.

Воллес перемагає всіх основних претендентів, включаючи міністра закордонних справ Ліз Трасс.

Бен Воллес, обіймаючи посаду міністра оборони в уряді Бориса Джонсона, відігравав ключову роль у британській підтримці України.

Воллес до останнього зберігав підтримку Бориса Джонсона і відкликав її у четвер вранці, проте у відставку, як інші понад 50 членів кабміну, не пішов.

Воллес пояснив це тим, що має зобов’язання щодо забезпечення безпеки країни, незалежно від того, хто є прем’єр-міністром.

Очікується, що вибори лідера Консервативної партії відбудуться цього літа, і новий глава уряду буде визначений до партійної конференції в жовтні.

Новини