G7 створить платформу координації фіндопомоги Україні та обіцяє більше засобів ППО

Фото: Главком

Лідери «Групи семи» на віртуальній зустрічі в понеділок, у якій також брав участь президент Володимир Зеленський, домовилися продовжувати підтримку України, зокрема фінансову, в її повномасштабній війні з Росією.

Про це йдеться у спільній заяві глав держав G7, що є в розпорядженні «Європейської правди».

Лідери «Групи семи» засудили удари Росії по цивільній та енергетичній інфраструктурі України, вони назвали їх воєнним злочином, та пообіцяли допомогу з відновленням пошкоджених об’єктів.

«Не повинно бути безкарності за воєнні злочини та інші звірства. Ми притягнемо президента (Росії Володимира) Путіна та відповідальних за це осіб до відповідальності згідно з міжнародним правом», – наголошується в заяві.

Також глави держав G7 засудили «безвідповідальну ядерна риторика Росії» та попередили, що «будь-яке застосування хімічної, біологічної або ядерної зброї матиме серйозні наслідки» для неї.

У їхній заяві також оголошується, що для підтримки відновлення України «Група семи» створить «багатосторонню донорську координаційну платформу разом з Україною та нашими міжнародними партнерами».

«За допомогою цієї платформи ми координуватимемо існуючі механізми для надання поточної короткострокової та довгострокової підтримки», – пояснюється далі. При платформі буде створено секретаріат, а також будуть призначені представники від урядів G7, перша зустріч яких планується на січень 2023 року.

У військовому плані «Група семи» обіцяє й надалі координувати зусилля щодо задоволення нагальних потреб України у військовій та оборонній техніці, «приділяючи особливу увагу забезпеченню України системами та засобами протиповітряної оборони».

Також G7 рішуче засуджує окупацію та мілітаризацію Росією Запорізької атомної електростанції, викрадення та жорстоке поводження з її українським персоналом, а також навмисну дестабілізацію роботи АЕС.

Нагадаємо, наприкінці листопада міністри юстиції держав «Групи семи» провели першу в історії зустріч, за підсумками якої домовилися координувати розслідування воєнних злочинів в Україні у зв’язку з повномасштабним російським вторгненням.

Новини