Ключовою у війні буде битва за Херсон і Мелітополь, – військовий експерт Сергій Грабський

Фото:delo

Для України стратегічно важливішим є Південь. І його будуть відвоювати тактикою «оточення і виснаження». Про це в ефірі «Першого Західного» розповів військовий експерт Сергій Грабський.

За його словами, Донбас, натомість, сьогодні не викликає великого занепокоєння.

«В першій фазі війни противник просунувся досить активно на Луганщині.  Ми не мали там великої кількості військ, укріплень тому, що ми тримали лінію оборони по Сіверському Донцю. І якщо брати статистику з 2014 по 2022 рік  – там нічого особливого і не ставалось. Тому сенсу створювати там якусь потужну систему оборони сенсу не було. При всій повазі до Луганщини, там не було особливо що прикривати», – говорить експерт.

Він зазначає, що противник з 15 квітня і до 2 липня просунувся там аж на 30-35 км.  

«При цьому вони втратили час, особовий склад, озброєння і бойову техніку. Вдень втрати противника складають до роти бійців. Тому я більш спокійний, якщо говорити про Донбас. Але бої будуть там продовжуватись, бо це не про бойову доцільність, а політичне  замовлення. Вони є заручниками своєї пропаганди», – пояснює Сергій Грабський.  

На його думку,  для нас стратегічно важливішим є саме Херсонсько-Таврійський напрямок. І для завоювання його використовуватимуть тактику «оточувати і виснажувати».

«Ми на відміну від росіян, маємо зберегти для людей нормальні умови житла. Ми не маємо права наражати на небезпеку наших співгромадян. Ми не прикриваємось цивільним населенням, на відміну від росіян. Тому розмови, що ми штурмом будемо брати Херсон – нонсенс», – говорить експерт.  І додає, що, зрештою, ми не маємо в такій кількості і якості ресурсів, щоб штурмувати таке велике місто. Тому тільки спосіб оточення, виснаження, припинення постачання і примушення противника відступати, переконаний Сергій Грабський.

оренда квартири Львів

Новини