Конгрес США хоче визнати геноцидом війну Росії проти України – Foreign Policy

Фото: Голос Америки

Група американських законодавців презентувала проект резолюції, якою США визнають російські військові злочини в Україні геноцидом.

Про це повідомляє Foreign Policy, інформує Українська правда.

«У п’ятницю двопартійна група американських законодавців представила резолюцію, що характеризує дії Росії в Україні як акт геноциду.

У проекті резолюції стверджується, що звірства, скоєні російськими військами в Україні, у тому числі невиборчі напади на мирних жителів, прямі удари по пологових будинках та медичних установах, а також насильницьке переміщення сотень тисяч українців до Росії та території, захопленої Росією, відповідає критеріям, викладеним у статті II конвенції ООН про запобігання злочину геноциду та покарання за нього».

Відзначається, що резолюції Конгресу зазвичай використовуються законодавцями для вираження твердої позиції членів Палати представників або Сенату.

Резолюція не має обов’язкової юридичної сили, але є рішучим сигналом засудження дій Росії і свідчить про зусилля членів Конгресу продовжувати постійну підтримку Україні.

Нагадаємо, раніше геноцидом війну РФ проти України визнала Польща, Латвія, Естонія, Канада, Литва, Чехія, Ірландія і сама Україна.

Новини