Макрон і Шольц знову поговорили з Путіним, у тому числі і про звільнення захисників «Азовсталі»

Фото: DW

Президент Франції Еммануель Макрон і канцлер Німеччини Олаф Шольц провели телефонну розмову з президентом РФ Владіміром Путіним.

Про це повідомляє «Європейська правда».

Спершу про розмову повідомила російська сторона. Як випливає з комюніке Кремля, Путін переконував співрозмовників, ніби російська армія не порушує законів ведення війни та розповідав про «налагодження життя у звільненому Маріуполі» та інших окупованих містах.

Путін також запевняв, що Росія нібито відкрита до відновлення перемовин про припинення війни з Україною і вони заморожені лише через позицію Києва, та погрожував «дестабілізацією ситуації і загостренням гуманітарної кризи», якщо Захід продовжить допомагати Україні зброєю.

На додачу, президент РФ заявив Макрону і Шольцу, що загроза світової продовольчої кризи нібито стала наслідком санкцій проти РФ і «хибної економічної і фінансової політики західних країн» та запевнив, що Росія «готова сприяти віднайденню варіантів для безперешкодного експорту зернових, включно з вивозом українського зерна з чорноморських портів». Також Путін закликав зняти санкції, щоб «наростити поставки російських добрив і агропродукції».

У Єлисейському палаці зазначили, що розмова відбулася з ініціативи Макрона і Шольца.

Європейські лідери наполягали на необхідності обговорювати з Україною шляхи для припинення війни, з повагою до суверенітету і територіальної цілісності України.

«Лідери повторили вимогу припинити вогонь та закликали його (Путіна) якнайшвидше погодитися на прямий контакт з президентом України Володимиром Зеленським. Президент Республіки і канцлер Німеччини вимагали звільнення близько 2 500 захисників «Азовсталі», які стали військовополоненими», – зазначають у комюніке французької сторони.

Також Макрон і Шольц переконували Путіна припинити блокаду порту Одеси і таким чином уможливити експорт українського зерна і запобігти глобальним продовольчим проблемам.

«Лідери взяли до уваги обіцянку російського президента надати кораблям доступ до порту для експорту зерна так, щоб Росія не скористалася цим у військових цілях, якщо шлях буде розміновано. У цьому контексті вони закликали до продовження роботи, яка вже почалася в ООН», – зазначає Єлисейський палац.

Зазначається, що Еммануель Макрон і Олаф Шольц продовжать тримати контакт щодо цього питання.

Як повідомлялося, міністр закордонних справ України Дмитро Кулеба закликав міжнародну спільноту не піддаватися на «продовольчий шантаж» Кремля.

Новини