Наше ППО може знищувати не всі типи російських ракет, – експерт Олександр Коваленко

Фото: mil.in

На День Незалежності Україні слід очікувати нових масованих ракетних обстрілів. Чи справиться з ними наша протиповітряна оборона – буде залежати від типу ракет, якими будуть обстрілювати окупанти.

Про це в ефірі «Першого Західного» заявив військово-політичний оглядач Олександр Коваленко.

За його словами, росіяни дуже боляче сприймають День Незалежності України. По-перше тому, що не хочуть визнавати нашу незалеженість , а по-друге, 24 серпня – це ще й пів року, як Україна не тільки обороняється, але й  відвойовує і повертає свої території. Тому в світогляді Росії, на думку оглядача, це подвійна ганьба, відтак, вони намагатимуться зіпсувати цю дату.

«Я не виключаю, що напередодні 24 серпня і безпосередньо на День Незалежності, буде використаний той потенціал ракетної зброї, які вони концентрують на наших кордонах і тимчасово окупованій території.  Буде застосовано велика кількість ракет С300, які вони сконцентрували в Белгородській області, в населеному пункті Зябрівка. Маємо констатувати, що це десятки одиниць техніки, які не можна ігнорувати», – говорить Олександр Коваленко.

На його думку те, чи зможе з цим впоратись українська ППО,  залежатиме від кількості і типу засобів ураження.

«Якщо буде використовуватись номенклатура тієї зброї, яку ми вже знаємо, крилаті ракети «Калібр», ХА-22, Ха-101, Ха-55, «Іскандери», то наше ППО на сьогодні має найбільший досвід протидії цій номенклатурі ракет і знищення цієї зброї. Але є ракети, проти яких наша ППО не може достатньо протидіяти. Йде мова про ракети ХА-47 М Кинжал. Цих ракет в росіян є невелика кількість, менше ніж 40 одиниць. І вони не можуть їх серійно виробляти, оскільки там використовуються іноземні запчастини», – говорить експерт.

За його словами, наше ППО не має алгоритму знищення цих ракет. Тому, якщо окупанти будуть мати на меті використання саме цієї ракетної зброї, то ризик дуже великий, що наше ППО з ними  може не справитись. 

Олександр Коваленко також припускає, що напередодні 24 серпня окупанти можуть імітувати контрнаступ, як на Південному плацдармі, так і на Донбаському. Бо зараз найгарячішими  напрямками є Авдіївка та Бахмут. Саме 24 серпня вони можуть збільшити цю кількість напрямків.

Новини