Немає жодних підстав для відновлення переговорів з РФ – Подоляк

Фото: DW

Радник голови ОП, член української переговорної групи з РФ Михайло Подоляк вважає, що зараз немає жодних підстав для відновлення переговорів з державою-агресором.

Про це він заявив в інтерв’ю DW.

На питання, чи бачить він підстави говорити про відновлення переговорів, Подоляк сказав: «Ні, жодних підстав нема».

Він зазначив, що росіяни живуть «в іншому світі».

«Це ілюзорний світ великої країни. А насправді Росія – не велика, а маленька нікчемна країна з маленьким інтелектуальним рівнем. Вона має лише ядерну зброю, величезну кількість конвенційної зброї і енергоносії.

А також шалену кількість людей, які з дуже раннього віку починають вживати спеціальні настоянки для того, щоб не мати мозку. Після цього їх можна використовувати як живу силу будь-де: в Сирії, Грузії, Україні. Провести переговори з ворогом, у якого на чотири-п’ять представників політичної еліти дві звивини, дуже важко (…) Вони можуть говорити лише мовою ультиматумів».

Подоляк зазначив, що відновлення переговорів можливе за умови потужних тактичних перемог української армії на південному та східному напрямках.

«Це Херсон, Бердянськ, вихід до Азовської акваторії, повернення Маріуполя. Це має бути не просто тактичне відсування російської армії, а знищення максимальної кількості живої сили та техніки. Для того, щоб суспільство в Росії почало питати: «За що платиться така ціна людьми». (…) Тому потрібно завдати військової поразки Росії, тоді сядемо за стіл переговорів», – сказав він.

Нагадаємо, 3 липня радник голови Офісу президента Михайло Подоляк заявив, що умовами України для переговорів є виведення російських військ з України, повернення викрадених громадян і механізм репарацій.

Пепед тим прессекретар президента Росії Дмитро Пєсков заявив, що Україна має зрозуміти умови Росії, погодитися на них і сісти за стіл переговорів.

17 травня Подоляк підтвердив, що переговори з Росією перебувають на паузі через низку причин.

Українська правда

Новини