Одна надія на земельний податок, – голова Рудківської ТГ
- Середа, 11 травня 2022
Допомога мобілізованим мешканцям та внутрішньо переміщеним особам. Так охарактеризував основні напрямки роботи Рудківської територіальної громади її голова Іван Лозинський. Про це він розповів в ефірі «Першого Західного».
За його словами, з початком війни у Рудках створили гуманітарний штаб, який почав займатись збором допомоги для армії і переселенців. Його наповнення відбувається за гроші мешканців, бізнесу та громадських організацій. Також допомагають 4 міста-побратими у Польщі.
«Якщо з продуктами ми собі даємо раду, то з військовою амуніцією виникають проблеми. А хлопці з фронту мають саме такі запити. Перед Провідною неділею ми з громадою змогли зібрати кошти і в Польщі купити два позашляховика, які відвезли нашим захисникам на Схід. Це хлопці з нашої громади», – розповідає Іван Лозинський. Загалом, з Рудківської ТГ в армію призвали 350 мешканців, додає голова.
Інший напрям, на якому зосереджені Рудки – це внутрішньо переміщені особи. В громаді зареєструвались 1300 таких людей. За словами Івана Лозинського Рудківська ТГ має свою специфіку. Оскільки вона розташована по дорозі до кордону, то багато переселенців зупинялись тут тимчасово: день-два, тиждень. Ті, що залишаються, живуть в приватному секторі і двох комунальних закладах: школі і Будинку милосердя.
Голова громади вважає, що третина з цих гостей, залишиться жити в громаді, оскільки не всі мають куди повертатись. Тому в керівництва Рудківської ТГ є плани збудувати мобільні будинки для переселенців. Для цього навіть знайшли ділянку і поїхали набиратись досвіду на міжнародний форум, де розглядались способи і особливості будівництва такого житла.
Громада також виграла міжнародний грант у розмірі 10 тисяч доларів на добудову душової кабіни і санвузла в Будинку милосердя, де проживають переселенці. Також ця міжнародна допомога має піти на інтеграцію внутрішньо переселених осіб в громаду і допомогу в працевлаштуванні.
Слабке місце громади – це брак інвесторів, а віднедавна і релокованих підприємств. «Ми шукаємо бізнес. І до війни, і зараз також. Ми подали у районну військову адміністрацію 4 земельні ділянки: різні за розташуванням і розмірами. Ми шукаємо, чекаємо інвесторів», – говорить голова.
Цього року внаслідок рішення уряду громада втратила 8 млн освітньої субвенції. Частково втрату перекрили залишками минулорічної субвенції у розмірі 2,5 млн грн. «Цього, звичайно, недостатньо. Будемо трохи економити необов’язкові виплати освітнім працівникам», – пояснює голова громади. Ще 1 млн 200 тисяч грн. втратили через скасування акцизу. Але великі надії цього року в голови на надходження з земельного податку. В січні в Рудківській громаді продали ділянки на 5 земельних аукціонах.
Новини
- Сьогодні
- Більше новин