Повітряна тривога на деяких львівських телеграм-каналах виявилась фейком

Фото:ЛОДА

Департамент з питань цивільного захисту Львівської ОВА повідомив, що на Львівщині активізувались телеграм-канали з недостовірною інформацією про виникнення повітряної тривоги.

Зокрема, сьогодні, 10 серпня, о 15:08 год поширилась інформація про ракетну небезпеку у Львові та області із закликом перейти до найближчих укриттів. Її оприлюднили у таких чатах: «Ракетна небезпека», «Ракетна небезпека Львів», «Типовий Львів», «Zahid WTF». Разом із цим жителі області у коментарях почали писати, що, мовляв, не чути сирен.

«У зв’язку з цим, повідомляємо, що останнім часом в різноманітних телеграм-каналах з’являється інформація, що має на меті створити паніку та посіяти недовіру до діяльності ЗСУ, органів державної влади та місцевого самоврядування. Звертаємо вашу увагу, що служби, які уповноважені вмикати сигнали цивільного захисту («Повітряна тривога», «Відбій повітряної тривоги») повідомлень про «Ракетну небезпеку» у цей проміжок часу не надсилали. Тому у Львівській області сили повітряна тривога не оголошувалась», – йдеться в повідомленні.

В Департаменті просять жителів Львівщини ретельно перевіряти джерела інформації та не вестись на усілякого року провокаційні повідомлення, що стосується безпеки в області.

Офіційна інформація про повітряну тривогу в області оприлюднюється у телеграм-каналі Департаменту з питань цивільного захисту ЛОВА «Оповіщення ЦЗ», мобільному додатку «Повітряна тривога» від Ajax system та завдяки мережі обласного ефірного телебачення та радіомовлення.

Новини