РФ більше 450 разів використала некеровані боєприпаси – розслідування New York Times

Фото: t.me/dnipropetrovskaODA

Журналісти New York Times провели масштабне розслідування й нарахували, що російські військові в більше, ніж 450 випадках застосовували некеровані боєприпаси, використання котрих заборонене або обмежене міжнародним правом.

Про це повідомляє Українська правда.

Журналісти проаналізували більше 1000 фотографій, зроблених кореспондентами видання в Україні, а також іншими перевіреним військовими кореспондентами. Для розслідування також залучали світлини, які поширюють українські урядові та військові сторінки в соцмережах.

У загальному підсумку на цих світлинах зафіксували більше 2 000 використаних або розірваних боєприпасів, більша частина з яких кваліфікується як неточна.

Журналісти дійшли висновку, що російська армія свідомо використовує неточні боєприпаси на територіях з цивільними об’єктами та беззбройним населенням, порушуючи засадничі норми міжнародного права щодо законів і звичаїв війни.

210 видів боєприпасів, які зуміли зазнимкувати журналісти, прямо заборонені до використання міжнародними конвенціями. Найбільш часто використовували касетні боєприпаси, які становлять значну небезпеку. Нерозірвані суббоєприпаси можуть загрожувати цивільному населенню на території ще впродовж десятка років.

Ще більше 330 боєприпасів розірвалися біля або по цивільних будівлях.

Автори матеріалу визнають, що через труднощі зі збором інформації вказані цифри применшують справжній масштаб використання забороненої зброї на полі бою в Україні.

Експерти з міжнародного права та посадовці уряду США в розмові з журналістами визнали, що російські військові порушили всі можливі основоположні принципи міжнародного права щодо законів і звичаїв війни.

Деякі з боєприпасів дозволені для використання винятково проти військових цілей за умови, що сторона, яка запускає такі боєприпаси, через застосування розвідників або дронів перевіряє свої цілі та коригує вогонь, аби не нашкодити цивільним. Зокрема, це стосується застосування снарядів 9М22У для РСЗВ «Град».

У середовищі бетонних багатоповерхівок у містах ці снаряди стають ще більш смертоносними, бо вибухова хвиля підсилюється через опір бетону та розриви суббоєприпасів поруч. Гострі металеві уламки розлітаються навсібіч, глибоко розриваючи внутрішні органи й тканини людей.

Так само журналісти підтвердили систематичне використання кластерних боєприпасів з РСЗВ «Ураган», зокрема по населених пунктах.

Також серед знахідок, верифікованих журналістами, протипіхотні міни та ручні гранати, які російські окупанти залишили в цивільних об’єктах після відступу. До прикладу міна ПОМ-3, яка заборонена міжнародними конвенціями.

Окремо журналісти видання підтвердили, що росіяни застосовують точні ракети та боєприпаси проти цивільної інфраструктури. Це свідчить про те, що росіяни свідомо визначають цілі для точних боєприпасів і це не було «помилкою».

У матеріалі згадують також про використання боєприпасів із флешеттами – дрібними металевими цвяшками – і фосфорними боєприпасами.

Найбільшою загрозою, за словами авторів, матеріалу є міни й нерозірвані суббоєприпаси в ґрунті, які можуть залишатися нерозірваними десятки років і становити загрозу для місцевого населення.

Із методологією та особами фотографів можна детально ознайомитися в статті New York Times.

Раніше британські журналісти видання the Guardian підтвердили, що росіяни обстріляли житлові райони передмістя Києва снарядами з флешетами, що є беззаперечним порушенням міжнародного права.

Журналісти американського телеканалу CNN з’ясували, що російські військові з території Бєлґородської області запускали касетні снаряди по беззбройному населенню в Харкові. За їх словами, наказ повинен був особисто віддавати генерал, що зруйнував Алеппо в Сирії.

Міжнародний кримінальний суд скерував до України найбільшу в історії групу слідчих, які повинні зібрати всі докази про скоєння воєнних злочинів російськими окупантами в Україні, в тому числі щодо обстрілів забороненими боєприпасами.

оренда квартири Львів

Новини