Самохідні гаубиці М109А3 надані Норвегією уже б’ють ворога – Залужний

Фото: Валерій Залужний, Фейсбук

Самохідні гаубиці М109А3, надані у рамках міжнародної технічної допомоги Норвегією, вже на передовій, з високою точністю вражають цілі та знищують ворога.

Про це заявив головнокомандувач ЗС України Валерій Залужний.

За його словами, українські військові з легкістю за один тиждень опанували М109А3.

Пославшись на артилеристів Залужний зазначив, що ключова відмінність цих гармат від радянських зразків, – те, що вони зроблені для людей. Незважаючи на те, що ці самохідні гаубиці були виготовлені ще у 1960-70-х роках, у них вже замість важелів – кермо, замість механічної – коробка автомат. На зимовий час, коли можливе обледеніння корпусу, розробники злегка прорезинили його, щоб екіпаж не сковзував. «Солдати раділи навіть таким простим елементам, як наварені по краям башні кошики для особистих речей.»

Фото: Валерій Залужний, Фейсбук

За його словами, стосовно технічних характеристик, то гаубиці М109А3 мають більший, порівняно з радянськими аналогами, калібр та потужніший боєприпас. Дальність стрільби складає до 22 км. Але у подальшому можна буде використовувати активно-реактивні снаряди, які збільшують цю відстань. «Досвідчені артилеристи відзначають також зручність зарядів, які є герметичними та абсолютно ідентичними, що впливає на точність розльоту при пострілах.»

Фото: Валерій Залужний, Фейсбук

«Розраховую на подальшу підтримку країн-партнерів у засобах вогневого ураження противника, чия перевага в артилерії та реактивних системах залпового вогню є головною причиною наших втрат. Без негайного постачання далекобійної артилерії та РСЗВ нам дедалі складніше стримувати агресора», – наголосив Валерій Залужний.

Новини