СБУ викрила на державній зраді помічника нардепа

Скрін з відео: СБУ

Контррозвідка Служби безпеки затримала помічника-консультанта народного депутата України, який здійснював розвідувально-підривну діяльність в органах влади.

Про це повідомляє СБУ.

Посадовець перебував на агентурному зв’язку у заступником начальника 9 управління Департаменту оперативної інформації ФСБ Дмітрієм Зубарєвим.

Своєму російському куратору зрадник передавав розвіддані з різних напрямів. Зокрема, про міжнародну співпрацю, внутрішньополітичний курс, зміцнення кордону з РФ і проведення АТО/ООС на сході України.

За співпрацю з ворогом він щомісячно одержував від російських спецслужб гроші – від 1,5 до 4 тис. дол. «Винагорода» зростала залежно від рівня складності завдань і термінів їх виконання.

Встановлено, що посадовець був завербований під час поїздки до Москви. Для збору розвідданих посадовець використовував широке коло особистих знайомств і статус помічника чинного нардепа. А передавав інформацію через зашифрований канал електронного зв’язку.

Не раз зрадник зустрічався зі своїми «кураторами» на території третіх країн, де отримував завдання та гроші.

Слідчі СБУ повідомили йому про підозру у вчиненні злочину за ст. 111 (державна зрада) Кримінального кодексу України. Йому обрано міру запобіжного заходу – тримання під вартою.

СБУ не називає імені підозрюваного, але показує відео з ним.

Від джерела у правоохоронних органах «Українській правді» стало відомо, що зрадник був помічником народного депутата Юрія Здебського. Той був учасником АТО у 2014-2016 роках, має звання полковника, а в 2019 році пройшов до Верховної Ради від партії «Слуга народу» на Харківщині.

Новини