Схопили ділків, які у Львові, Києві та Миколаєві допомагали втікати за кордон призовникам

Фото: СБУ

Служба безпеки України схопила зловмисників, які у Львові, Києві та Миколаєві за гроші допомагали чоловікам призовного віку виїжджати з України без законних на це підстав. Вартість їхніх «послуг» коливалася від 4 до понад 15 тис. доларів.

Про це повідомляє пресслужба відомства.

Зокрема, у Львові зловмисником виявився місцевий житель, який за 4 тис. доларів США виготовляв для своїх «клієнтів» підроблені документи, що нібито засвідчували їх непридатність до військової служби.

Завдяки оперативному реагуванню він так і не встиг виготовити жодної фальшивки. СБУ затримала його на «першому замовленні», коли він отримував завдаток за свої «послуги» від «клієнта».

У Києві організатором «схеми» виявився колишній помічник народного депутата від забороненої в Україні політичної партії «Опозиційний блок». Працюючи в одному із медичних комунальних закладів КМДА, він задіяв «адмінресурс» для виготовлення документів, що звільняють військовозобов’язаних від служби у ЗСУ.

Бонусом обіцяв допомогу при проходженні через держкордон. Свої «послуги» оцінив у 15,2 тис. доларів. Правоохоронці затримали зловмисника під час отримання другого траншу за документи у розмірі 7,7 тис. долорів.

Триває слідство для встановлення усіх причетних до протиправної діяльності осіб, у тому числі і тих, хто замовив фейкові документи.

У Миколаївській області, за даними слідства, організатором незаконного виїзду потенційних призовників за кордон виявився місцевий мешканець. У змові з громадянами Молдови він забезпечував безперешкодне переправлення до сусідньої країни поза встановленими пунктами пропуску.

Свої послуги оцінив у 6 тис. доларів, «клієнтів» шукав серед знайомих. Правоохоронці задокументували передачу організатору схеми повної вартості «трансферу».

Також СБУ затримала «групу супроводу», яка повинна була забезпечити безперешкодний перетин кордону.

Новини