Скільки б нам техніки не передали, її все одно буде менше, ніж у противника, – Сергій Грабський

Фото: Вікіпедія

Не варто акцентувати на кількості зброї, яку дають: її все одно буде менше, ніж в Росії. Треба говорити про її якість. Таку думку в ефірі «Першого Західного» висловив військовий експерт Сергій Грабський.

Він порівняв кількість танків в Україні, США, Британії і дійшов висновку, що втрьох ми маємо все одно на третину менше танків, ніж РФ.

«Нам потрібно все, що можуть дати: броньована техніка, з якої ми можемо здійснити наступ.  Нам потрібні системи залпового вогню і артилерійські системи, тому що саме артилерія на сьогодні вирішує 80% завдань вогневого ураження. Нам потрібні засоби протиповітряної оборони тактичного і стратегічного рівня для прикриття наших тилів», – говорить експерт.

У його списку потреб української армії також: більше установок Gepard, оскільки саме ця техніка дозволяє супроводжувати механізовані і бронетанкові колони. Потрібна, за його словами, авіація, щоб відбивати зухвалі напади противника, бо однією протиповітряною обороною ці проблеми не вирішити.

Ще одна потреба, яка вирішується вже в Україні – це особовий склад армії. Сергій Грабський вважає, що Україні потрібна строкова армія, а не контрактна.

«Ми не можемо, як країна, яка має неубезпечений сухопутний кордон,  мати таку розкіш, як контрактна армія. Це злочин. Я буду переконувати всіх прикладом Ізраїлю, який є економічно потужним, але не може собі дозволити тримати контрактну армію. Ми протистоїмо противнику, який з давніх-давен воював і знищував все навкруги. Тому тільки однією хвилею мобілізації ми не убезпечимо себе. Нам треба постійно проводити навчання всіх резервістів і всього населення України», – вважає експерт.

оренда квартири Львів

Новини