США на G20 відверто поговорять з Китаєм про вторгнення РФ в Україну

Фото: BBC

Державний секретар США Ентоні Блінкен проведе відверту розмову про війну в Україні зі своїм китайським колегою під час саміту в Індонезії, присвяченому наслідкам російського вторгнення.

Про це повідомляє Bloomberg з посиланням на чиновників США, зокрема помічника держсекретаря США у справах економіки і бізнесу Раміна Толуї, інформує Українська правда.

Блінкен вирушає на Балі в середу, щоб взяти участь у зустрічі міністрів закордонних справ G20, перш ніж поїхати до Таїланду.

Він зустрінеться з представником Китаю у суботу, це буде перша особиста зустріч між ними з жовтня на тлі загострення геополітичної напруги між США та Китаєм, який оголосив про «безмежну» дружбу з Росією безпосередньо перед вторгненням в Україну наприкінці лютого.

«У нас була низка переговорів на високому рівні з нашими китайськими колегами щодо того, чого ми очікуємо не лише від Китайської Народної Республіки, але й від усіх відповідальних членів міжнародного співтовариства щодо жорстокого вторгнення Росії в Україну», – сказав помічник секретаря США.

«Я думаю, це буде ще одна можливість відверто поговорити з цього приводу та висловити наші очікування від Китаю щодо України», – додав він.

Толуї зазначив, що Блінкен зосередить зусилля під час форуму G20, члени якої представляють близько 80% світового ВВП, щоб привернути увагу до вторгнення Росії та дієвої блокади експорту українського зерна під час світової продовольчої кризи.

«Країни G20 повинні притягнути Росію до відповідальності і підтримувати зусилля ООН щодо відновлення морських шляхів для доставки зерна», – сказав Толуї.

Новини