Суд у Львові заборонив партію Мураєва «Наші»


Восьмий апеляційний суд Львова 14 червня заборонив партію «Наші», яку Мін’юст вважає проросійською.

Про це Рух Чесно повідомила представниця Мін’юсту, яка була присутня на засіданні.

Очільником цієї партії є екснардеп Євгеній Мураєв.

Це вже четверта заборонена проросійська партія і сьогодні суд розглядатиме справи по ще 4 партіях.

Майно партії Наші та всіх її осередків, згідно з рішенням суду, передається державі. Але саме рішення може бути оскаржене у Верховному Суді.

Аргументи Міністерства юстиції наразі громадськості невідомі, оскільки колегія суддів не допустила на засідання журналістів та представників громадськості.

Партія «Наші» постала із амбіцій Євгенія Мураєва, який у політиці став помітним з 2006 року. Тоді він вперше став депутатом Харківської обласної ради від партії «Віче» (зараз «Акцент»).

Після невдалої спроби попасти до парламенту у списку блоку Кучма в 2007 році Мураєв знову обрався до Харківської облради, але вже від «Партії регіонів» (2010). Від неї ж він вперше пройшов до парламенту у 2012 році (181 округ). У 2014 році Мураєв знову переміг на 181 окрузі, вже як самовисуванець. У парламенті політик приєднався до фракції Опозиційний блок.

У 2017 році Євгеній Мураєв спільно із Вадимом Рабіновичем почав розвивати партію «За життя».

Влітку 2018 року неї приєднався Віктор Медведчук, з чим Мураєв не погодився і покинув її. Тоді ж він продав NewsOne соратнику Медведчука Тарасу Козаку.

Вже у жовтні 2018 Мураєв буквально одночасно запускає рекламну кампанію своєї нової політичної партії «Наші» та новоствореного телеканалу «Наш».

На місцевих виборах 2020 року «Наші» фактично ніяк себе не проявили й виставили кандидатів лише до кількох рад на Одещині та Дніпропетровщині.

Зазвичай публічний і багатослівний Мураєв після російського вторгнення зник з медійного простору. Медіа повідомляють, що політик виїхав до Росії.

Нагадаємо, Мін’юст подав позови про заборону ще низки партій. Це сталося після того, як їхню діяльність «призупинило» РНБО. Серед них «Опозиційна платформа – За життя», «Партія Шарія», «Ліва опозиція», «Союз лівих сил», «Прогресивна соціалістична партія України», «Соціалістична партія України», «Блок Володимира Сальдо».

Новини