Суд у Львові заборонив Соціалістичну партію


Восьмий апеляційний суд Львова заборонив Соціалістичну партію України. Майно партії та всіх її осередків, згідно з рішенням суду, буде передане державі. Але саме рішення може бути оскаржене у Верховному Суді.

Про це повідомляє Рух «Чесно».

Докази СБУ та Мін’юсту проти СПУ полягали в антиукраїнській і проросійській діяльності та висловлюваннях останніх трьох керівників партії, передовсім – Іллі Киви. Зокрема згадувалося про привітання Кивою Володимира Путіна з днем народження, ідеалізування його діяльності, а також про справу щодо державної зради Киви.

На думку СБУ, хоч Кива з 2019 року не є офіційним керівником партії, він і надалі здійснює вплив на неї. Зокрема, у матеріалах справи цитувалися публікації з посиланням на партійний сайт, в яких входження Киви до ОПЗЖ подавалося як делегування від СПУ. Крім цього, згідно із матеріалами справи, станом на зараз Соціалістичну партію України очолює Віктор Заїка – директор іменного благодійного фонду Іллі Киви «Визволення».

Ще одним доказом впливу Киви на Соцпартію вважають те, що очолювана ним організація «Всеукраїнський рух по боротьбі з фашизмом «Патріоти за життя», як і його благодійний фонд, зареєстровані за тією ж адресою, що й Соціалістична партія України.

Крім цього, як аргументи за заборону наводилася антиукраїнська діяльність окремих керівників осередків СПУ, зокрема Олександра Онищенка. Він очолює Київський міський осередок партії, а також висувався від неї на виборах народних депутатів у 2019 році (ЦВК відмовила в реєстрації Онищенка).

Соціалістична партія – вже сьома заборонена політсила, яку Міністерство юстиції вважає проросійською. До цього за неповний тиждень суд уже заборонив партії «Опозиційний блок», «Соціалісти», «Справедливості та розвитку», «Наші», «Держава» та «Блок Володимира Сальдо». Розгляд справ щодо «Прогресивної соціалістичної партії» перенесений через зустрічний позов з боку партії, а також перенесене засідання щодо заборони «Робітничої партії України (марксистсько-ленінська)».

А з 2017 року партію очолював екснардеп і держZрадник Ілля Кива – тоді він був радником голови МВС. Його призначення оскаржував в судовому порядку Сергій Каплін, який вважав себе легітимним головою партії.

У 2019 році після ребрендингу проєкту соціалісти відправили Киву у президенти. Але вже влітку того ж року Кива перейшов у ОПЗЖ.

На місцевих виборах 2020, як і 2015 року, Соціалістична партія себе не проявила. На момент заборони партії у червні 2022 року у відкритих реєстрах уповноваженою особою є Віктор Заїка. Ця заміна відбулася за пів року до чергових місцевих виборів.

Нагадаємо, Мін’юст подав позови про заборону ще низки партій. Це сталося після того, як їхню діяльність «призупинило» РНБО. Серед них «Опозиційна платформа – За життя», «Партія Шарія», «Ліва опозиція», «Союз лівих сил», «Прогресивна соціалістична партія України», «Соціалістична партія України», «Блок Володимира Сальдо».

Новини