Суд заборонив проросійську «Партію Шарія»


Восьмий апеляційний суд Львова заборонив «Партію Шарія». Це друга спроба Мін’юсту заборонити цю проросійську партію, і вона нарешті стала результативною. Вперше СБУ вимагала заборонити Партію Шарія в Окружному адміністративному суді міста Києва рік тому.

Про це повідомляє Рух «Чесно».

Майно цієї політсили мають передати на користь держави, але рішення суду ще можна оскаржити у Верховному Суді.

За словами представниці Мін’юсту, представники «Партії Шарія» мали бути на засіданні через відеозв’язок, але так і не з’явилися».

Таким чином, «Партія Шарія» – це вже 9 партія, діяльність якої заборонено в судовому порядку. Що стосується її формального лідера Анатолія Шарія, 16 лютого 2021 року СБУ оголосило йому підозру за статтею про державну зраду і порушення рівноправності громадян. 4 травня 2022 року правоохоронні органи Іспанії затримали Шарія, а вже 5 травня місцевий суд відпустив проросійського блогера під підписку про невиїзд. Генпрокурорка Ірина Венедіктова припускає, що екстрадиційний арешт і видача Шарія Україні може затягнутися на рік.

Крім цього, сьогодні суд також заборонив партію «Ліва опозиція», що з’явилася у 2015 році після ліквідації КПУ. Водночас розгляд заборони партії «Опозиційна платформа – За життя», який теж відбувався сьогодні, суд переніс на 20 червня.

Нагадаємо, що окрім «Партії Шарія» та «Лівої опозиції» у судовому порядку вже заборонили партії «Опозиційний блок», «НАШІ», «Блок Володимира Сальдо», «Соціалістичну партію України», партії «Держава», «Соціалісти» та»Справедливість та розвиток». «Прогресивна соцпартія України» подала зустрічний позов, тому розгляд цієї справи перенесено на 23 червня. Також перенесено розгляд заборони «Робітничої партії України (марксистсько-ленінська) – цю заборону мають розглянути 5 липня.

Як відомо, Мін’юст подав позови про заборону ще низки партій. Це сталося після того, як їхню діяльність «призупинило» РНБО. Серед них партія «Союз лівих сил».

Новини