Турчинов заявив, що потрапляння в «Москву» – це не перша робота українського «Нептуна»

Фото: Максим Марченко, Телеграм

Влучання в крейсер «Москва» – це не перше ефективне застосування «Нептуна». Два тижні тому українська крилата ракета нанесла удар по ще одному ключовому кораблю – «Адміралу Ессену».

Про це у Фейсбук повідомив екссекретар РНБО Олександр Турчинов, якого цитує його пресслужба.

За його словами, протиракетні засоби «Ессена» запеленгували загрозу тільки при підльоті, відкривши загороджувальний вогонь, але навіть з пошкодженнями, наша ракета нанесла кораблю значних втрат, вивівши його з бойової операції. Для прориву протиракетного захисту по «Москві» був зроблений пуск одразу двох ракет – результат відомий всьому світу.

Олександр Турчинов повідомив, що проєкт розробки та виготовлення «Нептуна» був реалізований КБ «Луч» в нереально короткий термін за мінімального фінансування в умовах військового протистояння з росією. Вже у 2018 році були проведені вдалі випробування та знищені морські цілі. Планувалося виготовлення не тільки наземного мобільного комплексу, але і комплексів крилатих ракет морського та повітряного базування. На жаль, останні проєкти були призупинені після 2019 року.

«Так звані «експерти», які не вірять у силу української зброї, почали розповідати про удар по крейсеру американською протикорабельною ракетою «Гарпун». Це не відповідає дійсності. Такі «експертні» побрехеньки тиражуються тими, хто намагається знову згорнути фінансування вітчизняних ракетних програм.

Хочу підтримати і подякувати нашим військовими, які мужньо і професійно знищують ворога, а також нашим вченим і виробничникам з КБ «Луч» і інших підприємств ОПК на чолі з Героєм України Олегом Коростельовим за їх унікальний внесок в оборону нашої держави.»

Новини