Україна додатково отримає від Британії ПЗРК Starstreak і протитанкову зброю

Фото: BBC

Велика Британія відправить в Україну військову техніку на суму понад 100 мільйонів фунтів стерлінгів, у тому числі більше переносних зенітно-ракетних комплексів Starstreak.

Про це заявив прем’єр-міністр Борис Джонсон виступив на спільній пресконференції з канцлером Німеччини Олафом Шольцем у Лондоні, пише «Європейська правда» із посиланням на Politico.

За словами Джонсона, пакет оборонної допомоги також включатиме додатково 800 протитанкових ракет та високоточних боєприпасів.

У новий британський пакет також входять каски, прилади нічного бачення та бронежилети.

Однак Джонсон сказав, що Захід не зможе задовольнити всі заявки на озброєння, подані Україною, бо «недоцільно» було б постачати частину цього обладнання Києву.

На запитання, чи відправить Британія до Києва свої танки та бронетехніку, Джонсон відповів: «Я думаю, що важливо, щоб ми давали обладнання, яке справді корисне та експлуатується українцями, це наше міркування. Можливо, було б корисніше підтримати українців, дозволивши деяким із колишніх країн Варшавського договору постачати частину своєї бронетехніки».

Шольц погодився з Джонсоном, заявивши, що союзники «завжди повинні дивитися на те, що можна ефективно використати».

«Справа в тому, що ми намагаємося постачати зброю, яка корисна і може бути добре використана… успіхи, яких досі досягла українська армія, показують, що це особливо ефективна зброя: протитанкові засоби, зенітні засоби, боєприпаси», – сказав він.

Раніше 8 квітня міністр оборони Британії повідомив, що Британія надасть Україні бронемашини «Mastiff». Словаччина передала довгоочікувану систему протиракетної оборони С-300, отримавши натомість американську Patriot від європейських союзників.

Новини