Україна сподівається значно наростити поставки пального через Польщу – Юлія Свириденко

Фото: Юлія Свириденко, Фейсбук

Україна сподівається найближчим часом значно збільшити поставки нафтопродуктів із США, регіону Амстердам-Роттердам-Антверпен (АРА), німецьких, скандинавських і балтійських нафтопереробних заводів. через Польщу.

Про це повідомила перша віцепрем’єр-міністерка економіки Юлія Свириденко за підсумками  польсько-українського енергетичного форуму у Варшаві.

Зазначається, що після того, як ворог планомірно атакував паливну інфраструктуру України, знищивши Кременчуцький НПЗ та ряд великих нафтобаз, питання постачання пального набуло оперативного та предметного вирішення.

Зараз Польща може виступати великим транзитером палива для України, забезпечуючи надходження понад 200 тисяч тонн продукції щомісячно. Натомість, за останній місяць обсяг надходжень ледве склав 60 тисяч тонн.

На Форумі вдалось посадити за один стіл представників польського та українського бізнесу, а також логістичні підприємства і компанії, які керують паливною інфраструктурою. Це дозволило знайти практичні рішення для збільшення об’єму поставок у найближчий час.

«Розраховуємо, що до Польського ресурсу ми зможемо залучити нафтопродукти із США, регіону Амстердам-Роттердам-Антверпен (АРА), німецьких, скандинавських і балтійських нафтопереробних заводів. Доставлятися пальне буде комбінованими видами транспорту транспортуючи його через Польщу.

Зокрема, у ході форуму з польськими колегами ми отримали чітке розуміння, як можна отримати додаткові об’єми від польських трейдерів. Крім того, віднайшли технічні можливості для збільшення перевалки необхідних об’ємів, і вже маємо підтвердження від однієї з провідних польських компаній PERN SA щодо додаткових потужностей.

Також, для збільшення відвантажень синхронізували графіки роботи нашої АТ «Укрзалізниці» та польської PKP, які тепер в оперативному режимі можуть миттєво вирішувати проблемні питання.

Тож очікуємо, що вже найближчим часом паливні ресурси доставлятимуться швидше, а на українських заправках зникнуть черги.»

Новини