В Запоріжжі прибирають захисні споруди. В міськраді пояснили, чому і попросили не панікувати

Фото: Українська правда

Міська влада Запоріжжя вирішила послабити деякі оборонні заходи, зокрема прибрати зайві їжаки та увімкнути вуличне освітлення, задля відновлення економічної активності в місті.

Про це йдеться у повідомленні секретаря міської ради Запоріжжя Анатолія Куртєва.

«Через увімкнення у місті вуличного освітлення та через те, що на вулицях Запоріжжя подекуди збільшується відстань між їжаками, у соцмережах шириться паніка. Вже майже добу ви пишете про те, що місто здають, про те, що тут збираються зустрічати рашистів та інші нісенітниці.

Тому давайте зараз розберемо ці питання по поличкам і більше не будемо до них повертатися. Дивіться, коли тільки розпочалося широкомасштабне вторгнення, і орки почали швидко просуватися нашою областю, ми у свою чергу почали активно готуватися до того, що, можливо, нам доведеться обороняти місто або навіть вести вуличні бої. Саме тому ми демонтували дорожні знаки, вимкнули вуличне освітлення, ввели режим світломаскування та запровадили тривалу комендантську годину. Усі ці заходи дуже сильно вдарили по економіці міста, але вони були для Запоріжжя першочерговими та просто життєво необхідними.

На сьогодні ситуація вже інша. Підступи до міста дуже міцно укріплені. Зараз Запоріжжя – це справжня фортеця. І ми впевнені, що рашистські війська сюди не пройдуть. Так, у нас залишається загроза повітряних атак, але в сухопутному плані місто захищене дуже надійно. І тому зараз нам потрібно дуже сильно сконцентруватися на економічній відбудові Запоріжжя. Тому що надходження до міського бюджету зараз знаходяться майже на нульовому рівні і, чесно вам скажу, якщо так триватиме і далі, то вже через три місяці в місті може наступити економічний крах, і нам і без російських військ тут буде непереливки.»

Анатолія Куртєва наголосив, що саме тому вживаються заходи для відновлення економіки міста. І саме для того, щоб запорізький бізнес міг працювати у більш-менш повному обсязі і наповнював місцевий бюджет, якраз і потрібно скорочувати комендантську годину, вмикати вуличне освітлення та подекуди збільшувати відстань між бетонними блоками та їжаками, щоб покращити у місті логістичне сполучення.

«Тому прошу вас не сіяти паніку і зберігати спокій. Ніхто у Запоріжжі ніяких рашистів не чекає і ніхто місто здавати не збирається. Давайте краще замість написання панічних коментарів у соцмережах, будемо працювати і максимально направляти наші сили на економічне відновлення Запоріжжя. Зараз це дійсно дуже важливо: і для самого міста, і для нашого фронту.»

Новини