Ворог сконцентрував головні зусилля на півночі Луганщини – Залужний

Фото: ТСН

Противник сконцентрував головні зусилля на півночі Луганської області. Він масово застосовує артилерію і, на жаль, має десятикратну вогневу перевагу, але ЗСУ продовжує утримувати свої позиції..

Про це заявив головнокомандувач ЗС України Валерій Залужний в розмові з головою об’єднаного комітету начальників штабів США генералом Марком Міллі.

«Поінформував генерала Міллі про поточну оперативну обстановку. Так, наголосив, що противник сконцентрував головні зусилля на півночі Луганської області. Він масово застосовує артилерію і, на жаль, має десятикратну вогневу перевагу. Але, попри все, ми продовжуємо утримувати позиції. Кожен метр української землі там политий кров’ю, але не тільки нашою, а й окупанта.»

Валерій Залужний зазначив, що складною є ситуація, зокрема, у Сєвєродонецьку. Туди ворогом було перекинуто до 7 батальйонно-тактичних груп. Незважаючи на щільний вогонь, ЗСУ вдалося зупинити противника.

Зазнаючи невдач на Луганському напрямку, російські окупаційні війська відновили обстріли житлових кварталів Харкова, що вимагає від нас адекватних дій.

Збройні сили РФ продовжують обстрілювати артилерією та мінометами підрозділи наших сил оборони у Чернігівській та Сумській областях. Ми ведемо вогонь у відповідь.

Головнокомандувач ЗСУ наголосив, що на окремих напрямках українські війська перейшли до контрнаступальних дій.

Станом на сьогодні маємо ширину фронту 2450 км, з яких на 1105 км ведуться активні бойові дії.

Валерій Залужний вкотре повторив генералу Міллі своє прохання – у найкоротші терміни допомогти отримати Україні більше артилерійських систем калібру 155 мм.

Також він поділився з ним стратегічними цілями Генерального штабу Збройних Сил України.

«Розуміння стратегії нашої збройної боротьби і проведення операцій допоможе забезпечити прозорість взаємин з партнерами, чіткі і зрозумілі кількісні та часові рамки міжнародної технічної допомоги, про яку ми просимо.

Ми обмінялися думками про хід передачі і застосування вже наданого озброєння, провели аналогії з ленд-лізом часів Другої світової війни і обговорили сценарії подальшого розвитку ситуації.»

оренда квартири Львів

Новини