Зеленський про порятунок з Азовсталі: Робота триває, вона потребує делікатності та часу

Фото: Dn.gov.ua

Президент Володимир Зеленський розповів, що наразі завдяки військовим та переговорній групі МКЧХ та ООН Україна намагається врятувати військових з «Азовсталі». 221 військових вивезли на окуповану територію для подальшого обміну, 53 тяжкопоранених вивезли у лікарню на території ОРДО.

Про це йдеться у його відеозверненні, повідомляє Українська правда.

«Непростий день. Але і цей день, як і всі інші, спрямований на те, щоб уберегти нашу країну й наших людей. Завдяки діям українських військових – ЗСУ, розвідки, а також переговорної групи, Міжнародного комітету Червоного Хреста й ООН маємо надію, що вдасться зберегти життя наших хлопців.

Хочу підкреслити: українські герої потрібні Україні живими. Це наш принцип. Думаю, що ці слова зрозуміє кожна адекватна людина».

Президент додав, що операція з порятунку оборонців Маріуполя розпочата українськими військовими, розвідниками: «Щоб повернути хлопців додому, робота продовжується, і ця робота потребує делікатності. І часу».

Зеленський додав, що Україна зберігає максимальну дипломатичну активність і на інших напрямках в інтересах країни.

Нагадаємо, 16 травня російське Міноборони повідомило про досягнення домовленості про вивезення поранених українських військових із заблокованого комбінату «Азовсталь» у Маріуполі на окуповану територію.

Пізніше командир полку «Азов» Денис Прокопенко заявив, що захисники Маріуполя виконали завдання, і що він хоче зберегти життя підлеглим.

Новини