«Зшивали судини розміром з людську волосину.» Львівські хірурги врятували ногу чоловікові

Фото: Life.pravda.com.ua

Львівські лікарі провели унікальну операцію, рану на гомілці «закрили» 15-см клаптем м’яких тканин, який взяли зі стегна і таким чином врятували чоловікові ногу від ампутації.

Про це повідомляє Перше медичне об’єднання Львова.

Зазначається, щоб врятувати ногу пацієнта від ампутації, наші хірурги вдалися до «free flap» операції: рану на гомілці «закрили» 15-см клаптем м’яких тканин, який взяли зі стегна. Аби відновити кровопостачання до пересадженої ділянки, лікарям довелося зшивати судини розміром з людську волосину.

Ця методика – справжня знахідка для «медицини війни». Пацієнт – 40-річний Юрій зі Львова. До лікарні Св. Пантелеймона він потрапив зі складним відкритим переломом гомілки до якого уже додалася одна з найнебезпечніших інфекцій – анаеробна. Саме вона провокує некрози, тобто, відмирання тканин, аж до гангрени.

Львівським лікарям вдалося зупинити інфекцію, однак разом з нею довелося видалити і «вбиті» тканини. Утворилася рана, яку терміново потрібно було заповнити, інакше – ризик подальшого відмирання і ампутація. Єдина можливість зберегти ногу в такій ситуації – мікрохірургічна «free flap» операція.

Фото: Life.pravda.com.ua

Такі операції в Україні вже виконували, однак це вперше пересадили клапоть такого великого розміру. Зробити це хірургам допомагали британські колеги. Разом вони відділили 15-сантиметровий клапоть м’яких тканин зі стегна пацієнта та заповнили ним ушкоджену ділянку гомілки. Операція тривала близько 10-ти годин і завершилися успіхом: пересаджений флеп прижився, кровопостачання до нього відновилось.

Запровадження нових технологій в хірургії, зокрема «free flap» операцій, дає шанс зберегти кінцівки, органи та частини тіла, запобігає ампутаціям кінцівок та суттєво покращує якість життя пацієнтів з воєнною травмою.

Новини