Львів минулий

Кримінал у Львові, пік інфляції, мільйонери, Форум видавців, повернення російської


У перші роки незалежності у Львові, як і всюди, процвітає зубожіння. Через це люди намагалися заробити будь-яким способом. За один квартал 1992-го року злочинів зафіксували як за увесь 1988 рік. Все розпочалось з дрібних крадіжок.

***

Пік інфляції припав на 1993 рік, тоді за декілька місяців львів’яни стали мільйонерами, а в магазині купувати було нічого. Та й ні за що. Навіть купонним мільйонерам грошей не вистачало. 

***

У вересні  1994-го Львів заполонили книжки. Саме тоді відбувся перший в історії Львова «Форум видавців». З роками книжковий фестиваль розширив не лише масштаби, а й географію. Чимало письменників презентували свої доробки саме на Львівському форумі. 

***

12 листопада цього ж року у Львові вперше з’явився мобільний зв’язок. 

Вартість мобільного залежно від марки коливалася  – від 1 до 2,5 тисяч доларів. Підключення 850, абонплата 80 доларів США. Дозволити собі таку розкіш, могли лише одиниці. 

***

На парламентських виборах весни 1994 року найбільшого успіху досягли ліві, а влітку на президентських перегонах головним конкурентом Леоніда Кравчука став Леонід Кучма, який виступав під гаслами відновлення стосунків з Росією та надання російській мові статусу офіційної.

У середині 90-х минає нетривала мода на українську мову, серед містян, які до того користувалися російською. Легкий шок від тривожних очікувань кроків справжньої української держави швидко вивітрився. І спілкуватися на вулицях українською вже не вважалося конче потрібним.

Львів минулий на ПЕРШОМУ ЗАХІДНОМУ.

Залишити відповідь