Львів минулий

Перші маршрутки у Львові, Санта Барбара, клуб “Пікассо”, впровадження гривні, Клінтон


Друга половина 1990-х. Гілларі Клінтон у Львові. Криза у медицині та мода на ліки. Грошова реформа. Відкриття приміського залізничного вокзалу. Перші маршрутні таксі. Перші вуличні банкомати.

***

У 1996 році поблизу палацу Потоцького, на вулиці Коперника нарешті завершили спорудження Палацу мистецтв, яке тривало майже десятиліття.

У 1997 році у приміщенні колишнього кінотеатру «Зірка», що на вулиці Зеленій заснували перший справжній львівський нічний клуб «Пікассо».

***

25 серпня 1996 року оголошується указ Президента України Леоніда Кучми «Про грошову реформу». Від 2 вересня в обіг було введено національну валюту України – гривню. Сто тисяч купоно-карбованців прирівнювалися до однієї гривні, курс якої складав 1 гривня 76 копійок до долара США.  

Львів’яни вишикувалися у довжелезні черги аби замінити купоно-карбованці на новенькі гривні. Для цього держава виділила 15 днів. Тож свіжонадрукованих банкнот на початках бракувало.

***

Тоді ж завершився і конституційний процес, який тривав довгих шість років.

У ніч з 26 на 27 червня 1996 у Верховній Раді відбулося історичне голосування і країна отримала свій головний документ – Конституцію. 

***

1996 року до Львова залізницею стало легше діставатися мешканцям області.  Напередодні нового року 27 грудня неподалік від головного відкрили Приміський залізничний вокзал. І вже з наступного дня почали постійно курсувати потяги обслуговуючи у той час до 15 тисяч пасажирів щодня. Приміський став першим новозбудованим вокзалом у незалежній Україні. 

***

1997 року з 16 до 18 листопада у Львові перебувала Гілларі Клінтон. У той час перша леді США  відкрила пам’ятник жертвам політичних репресій, що на проспекті Бандери. “Вони померли за свободу” – наголосила у своїй промові Гілларі перед тисячами львів’ян. А ще встигла поспілкуватися з містянами на вулицях міста. Привезла зі Штатів і подарувала львівській дитячій лікарні реанімобіль та гуманітарну допомогу. 

Напередодні візиту політики ледь не всієї країни запевняли – що приїзд до Львова леді Клінтон це не здійснена мрія. 

Львів минулий на ПЕРШОМУ ЗАХІДНОМУ.⤵️

Залишити відповідь