Про нас

 

 

Закадрова робота невтомної команди медійників ТРК “Перший Західний” в умовах повномасштабної війни

 

Телеканал Перший Західний. Новий простір для нових думок.

 
ТРК «ПЕРШИЙ ЗАХІДНИЙ» – це відкрита платформа для дискусій.
Створений у 2000 році Львівською обласною радою, телеканал був відомий глядачам як комунальне підприємство ТК «Львів – ТБ» і спочатку мав лише 4 години мовлення, а на початку 2013 року команда «Львів – ТБ» отримала ліцензію на 24-годинне мовлення, проте відсоток власного продукту на той час був дуже низьким. І лише у 2016 році для телевізійників розпочався новий етап у творчому  житті. Великий колектив телеканалу «Львів – ТБ» очолила Ольга Цап, перемігши у першому відкритому конкурсі на посаду директора комунального каналу. У серпні 2016 року телекомпанія «Львів – ТБ» здійснила ребрендинг телеканалу, змінивши назву на «ПЕРШИЙ ЗАХІДНИЙ». За короткий проміжок часу він став упевненим гравцем на інформаційному полі Львівщини та України.

У 2018 році телеканал офіційно став телерадіокомпанією «ПЕРШИЙ ЗАХІДНИЙ» (ТРК «ПЕРШИЙ ЗАХІДНИЙ»). На сьогодні обсяг програм власного виробництва сягає 8-10 годин ефірного часу на добу, що становить 35-40% контенту телеканалу.Дуже важливим етапом для колективу була перемога у конкурсі на отримання ліцензії на радіомовлення у Львові на частоті 88,2 (“РАДІО ПЕРШЕ”).

Упродовж 2018-2019 років ТРК «ПЕРШИЙ ЗАХІДНИЙ» уп’ятеро збільшила свою присутність на медіа ринку, зокрема, у кабельних мережах, виграла конкурс на цифрове мовлення у Т2 у Бродах, Підбужі та Новому Роздолі на Львівщині, отримала дозволи на тимчасове мовлення на територіях з особливим режимом мовлення. Удвічі збільшила свою присутність на сході України і з кінця липня 2018 року мовить уже з шести передавачів – з Бахмутівки, Зоринівки, Білолуцька, Біловодська, Сватового і Марківки на Луганщині.

Упродовж останніх років телерадіокомпанія розвиває, крім звичного інформаційного, соціальне спрямування, залучає до співпраці соціально активних партнерів, які мають схожі цінності: підтримку української ідентичності, культури, екології, освіти.

Основні журналістські стандарти новинної та аналітичної журналістики у професійній діяльності ТРК «ПЕРШИЙ ЗАХІДНИЙ»:

  • Баланс думок і точок зору
  • Оперативність
  • Достовірність (посилання на джерела)
  • Відокремлення фактів від коментарів
  • Точність подачі інформації
  • Повнота представлення фактів та інформації

Професійні принципи для роботи з інформацією: оперативність, об’єктивність,  правдивість і точність, актуальність, коректність, плюралізм, аргументованість.

Принципи, засновані на загальнолюдських пріоритетах, якими керується телерадіокомпанія при підготовці програм:

Гуманізм і розуміння людини як найвищої цін­ності. Верховенство прав людини, захист гідності особи, її свободи та роз­витку. Патріотизм і розумін­ня впливу будь-яких явищ на розвиток своєї країни. Відданість своїй країні, любов до свого народу, гордість за надбання. Демократизм як фор­ма безпосередньої де­мократії в керуванні суспільними справами. Участь у державному жит­ті від імені народу, а також як майданчик або суспіль­на трибуна для вислов­лення думок соціуму. Загальнолюдські цін­ності. Трансформація цін­нісних орієнтирів і відхід від тоталітарного способу мислення, зміни духовної свідомості. Етичні цінно­сті-флагмани: людина, світ, життя, справедливість, шляхетність, доброта, лю­бов до ближнього, етнос, нація, культура, історія.