Пишаємося! Журналістка ТРК «Перший Західний» Алла Васьковська – найкраща спортивна тележурналістка України
- Середа, 25 грудня 2024

Вони тренуються, попри тривоги й обстріли, і докладають зусиль, аби український синьо-жовтий стяг переможно майорів на світових аренах. В Україні нагородили найкращих спортсменів України: олімпійських чемпіонів, чемпіонів Європи і світу. Для «Першого Західного» ця подія особлива і значна, бо відзначали також і найуспішніших медійників у номінаціях Всеукраїнського конкурсу спортивних журналістів «Олімпійська Україна». Серед понад 100 учасників, які взяли участь у ньому, наша Алла Васьковська стала найкращою спортивною тележурналісткою року – це ще раз доводить її високий професіоналізм, любов до спорту і своєї роботи. Пишаємося і дякуємо їй за працю, креативність та неймовірну відданість справі.
«Приємно мати такий прогрес»
– Дуже щаслива отримати нагороду. Моя праця винагородилась і це дуже класно. Цього року мені вдалось зробити понад дві сотні сюжетів для ТРК «Перший Західний», а саме 10 матеріалів сезону 2023-2024 про олімпійський спорт дали можливість перемогти в конкурсі від НОК. Це точно командна перемога.
– Ділися враженнями з церемонії. Кого ще нагороджували, в яких номінаціях і чому присвячена була ця подія?
– Це були підсумки олімпійського року. Нагороджували як найкращих олімпійців, так і юних спортсменів. До речі, серед них була фехтувальниця зі Львова Анна Максименко.
Також відзначали і спортивних журналістів щорічного конкурсу «Олімпійська Україна». Я його виграла у 2016 році, тоді у номінації «Дебют у спортивній журналістиці». За вісім років маю нагороду – найкращий спортивний тележурналіст України. Приємно мати такий прогрес. Рада, що так вийшло, що мою працю відзначили.

«Усе найкраще попереду»
– Розділяємо твою радість. Певно, мало хто з журналістів може похвалитися тим, що зміг провести цілий день та зробити інтерв’ю з олімпійською чемпіонкою Ярославою Магучіх. Ти також висвітлювала шлях наших паралімпійців, чемпіонат з ампфутболу, була на зйомках чемпіонатів світу. А що вважаєш найбільшим досягненням у кар’єрі спортивної тележурналістки?
– Робота з Ярославою Магучіх одне з найбільших досягнень. Також робота на чемпіонаті світу з легкої атлетики, це було неймовірно. Віктор Дідух, мій улюблений параспортсмен, було інтерв’ю з ним. Його давно знаю, але вдалося розкрити його по-іншому для глядачів. Подобається працювати в різних форматах, пробуватися у чомусь новому. Вважаю, що є ще багато можливостей для розвитку. Усе найкраще попереду.

– Цього тобі бажаємо. Поділись, секретом як знаходити контакт із людьми, які здаються недосяжними. Як сталося, що ніхто не зміг провести день з Ярославою Магучіх, а Алла Васьковська – змогла?
– Це був тривалий процес. З Ярославою познайомились ще два роки тому в Орегоні на чемпіонаті світу і налагодили контакт. Після цього постійно тримали зв’язок: писала їй, запитувала, намагалася бути ввічливою та наполегливою у міру. Завдяки цьому все вдалося.

«Найбільше ваблять люди»
– За весь час роботи у спортивній журналістиці, що тебе вабить у ній найбільше? Яка у тебе зйомка мрії?
– Зйомка – це Олімпіади: зимова, літня, паралімпіада. А ваблять люди, спортсмени, атмосфера змагань. Те, що там класні люди. І я від цього кайфую, вони мене заряджають.
– Тому і обрала саме цю сферу поза усіма журналістськими можливостями?
– Вона мене сама вибрала. Завдяки хорошим людям, яких зустріла у своїй професії і які мене всьому вчили. Завдяки їм я обрала цей шлях і продовжила його уже сама.

«Улюблений вид спорту – регбі»
– Працюєш у спортивній журналістиці, то, напевне, деколи доводиться побігати за спікерами. Який твій улюблений вид спорту?
– Улюблений – регбі. А для себе більше біг, деякий час сама ним займалася, мені це дуже подобається, такий вид медитації. Треба себе змушувати, переборювати. А висвітлювати – це легка атлетика і регбі. Це станом на зараз, а як буде – побачимо.
– Як би ти оцінила взагалі рівень спортивної журналістики в Україні?
– Тішуся, що в мене є класні колеги. Їх небагато, але ми усі разом, працюємо і багато з них – теж найкращі. Кожен фахово працює. Коли зустрічаємося, то обмінюємось досвідом, проблемами, болями і натхненням. Коли ти знаєш, що іншим так само важко, як тобі, але вони теж переборюють негаразди, то хочеться далі працювати і бути у цьому спортивному фаху.