15 травня у Львові відбудеться найбільша профорієнтаційна конференція, присвячена сфері IT

Фото: cosmonova.net

Львівський IT Кластер втретє проводить профорієнтаційну конференцію для учнів старших класів, абітурієнтів та вчителів інформатики. Учасникам розкажуть про найактуальніші професії майбутнього та перспективи роботи. Допоможуть визначитися зі спеціальністю, підкажуть, де отримати якісну IT-освіту.

Про захід в програмі «Головне за день» на «Першому  Західному» розповіла керівниця освітньої команди Львівського ІТ Кластера Юлія Цимбала.

За її словами, інтерес в абітурієнтів до ІТ-професій не зникає. Торік в Україні на ІТ технології подали понад 30 тисяч заяв.  Найбільше – на інженерію програмного забезпечення і кібербезпеку.

«Цього року ми виділили два блоки, які стосуватимуться безпосередньо профорієнтації, щоб розповісти більше про всі професії. Їх в ІТ приблизно 120. Окремий блок буде стосуватись стану індустрії, щоб розказати старшокласникам, як виглядає ІТ зсередини. Ми також хочемо зосередитись і не на технічних професіях, наприклад, на UX-дизайні. Будуть і хардверні напрямки, оскільки старшокласники трохи бояться таких програм, бо  це не просто програмування, треба щось паяти, складати, хоча в результаті виходять дуже круті пристрої. Будуть також популярні кібербезпека і штучний інтелект. З останнього навіть запланована панельна дискусія», – розповідає організаторка.

За її словами, проведення таких конференцій дає ефект. За даними дослідження, 10% студентів ІТ-спеціальностей були учасниками минулорічних таких заходів. Дві третини з них заявили, що це допомогло їм визначитись з професією.

«Саме через такі великі профорієнтаційні заходи ми допомагаємо талановитим школярам розвивати свої здібності. Ми теж маємо проєкт співпраці з закладами профтехосвіти і підтримуємо програму в одному з училищ. Тобто, ми допомагаємо з викладачами, організовуємо різні екскурсії в компанії.

Але найбільше ми працюємо з університетами. Залучаємо працівників з індустрії до викладання, до того, щоб вони курували навчальні програми. Студенти спілкуються з представниками компаній, зокрема, через менторство. Це напрямок, який ми активно розвиваємо», – пояснює Юлія Цимбала.

Конференція відбудеться 15 травня у гібридному форматі: як онлайн, так і офлайн. Зареєструватись для участі можна тут.

оренда квартири Львів

Новини