25 американських лікарів приїхали до Львова оперувати українських захисників

Фото: ЛМР

Приїхали із-за океану, щоб допомогти і навчити. У реабілітаційному центрі «Незламні» розпочалась місія американських пластичних та реконструктивних хірургів. Вони прибули до України втретє. 25 фахівці протягом 5 днів будуть оперувати українських захисників та цивільних – тих, чиї обличчя понівечила ворожа зброя.

Про це йшлося в програмі програмі «ОЧІ» на «Першому Західному».

Черга на огляд до медиків розтяглася на весь коридор. Всього 42 пацієнти. Кожен зі своєю історією. Спільні лише винуватці їхніх поранень – росіяни.

«Розірвалась граната під нами. Лікарі сказали, що чудо, але жити буду. Тільки трохи порихтувати треба», – розказує  військовослужбовець Валерій Якимець.

«Поставляти ринопластину тому, що правою частиною я майже не дихаю, і лівою так само. І з тієї частини до самого краю немає зубів. Відповідно потрібно робити протезування, а немає до чого», – говорить військовослужбовець Андрій Свистун.

Щоб провести операції, українські медики разом з іноземними колегами перш за все оглянули поранених. Лікарі відібрали 30 людей для хірургічного втручання. Операції деяких із них можуть тривати до 15 годин.

«Тут представлені найскладніші випадки,  зі сторони щелепно-лицевої хірургії, голови і шиї. Також ми виконаємо кілька реконструкцій кінцівок пацієнтів. Розглядали випадки спільно і створювався план операцій протягом декількох місяців», – пояснює керівник напрямку хірургії Центру «Незламні» Гнат Герич.

Фото: ЛМР

Операційні втручання триватимуть із понеділка по п’ятницю. В понеділок хірурги одночасно прооперували трьох пацієнтів. Для цього у кожній операційній було по декілька команд. Поки одна група готує місце поранення, інша – відділяє матеріал з тої частини тіла, з якої робитимуть пересадку кісток та тканин на травмовану ділянку. З одним пацієнтом працюють щонайменше 10 спеціалістів.

«Ми не вперше допомагаємо Україні.  Цього разу ми будемо робити найскладніші реконструктивні операції, коли потрібно зшивати найдрібніші судини. Наша мета – передати досвід українським колегам, щоб вони могли згодом робити такі операції самостійно», – говорить керівник гуманітарного підрозділу American Academy of Facial Plastic and Reconstructive Surgery (AAFPRS) говорить Манош Абрагам.

Всі операції для українців безкоштовні.

оренда квартири Львів

Новини