5-6 класи отримають підручники в лютому – Наталія Піпа

Фото: ua.korrespondent.net

В Україні бракує підручників. Зокрема, для 5-6 класів. І орієнтовно ще пів року учням доведеться вчитись без них. Однак, в уряді вже готові виділити гроші на їх друк, щоб забезпечити школярів  підручниками повністю.

Про це в ефірі програми «Головне за день на «Першому  Західному» повідомила народна депутатка Наталія Піпа.

«Так, проблеми є з 5-им і дещо з 6-им. 4-й клас вчиться за підручниками, які були видані раніше. Перше, вчаться за старими підручниками, хоч це нова українська школа (НУШ), але якість підручника така, яким вже 4 роки користувались. 6-й клас немає ще інформатики і ще кількох предметів. 5-й клас має тільки математику, довкілля і не всі мають українську мову», – говорить Наталія Піпа.

За її словами, на наступному тижні має бути голосування в Верховній раді. Відомо, що вже є рішення Мінфіну і бюджетного комітету про виділення 525 мільйонів гривень на підручники для 5-6 класів.

«Але орієнтую по термінах. Якщо рішення буде проголосовано на наступному тижні, мусять пройти процедури і друк. Тому, якщо говорити реально, то підручники будуть в січні-лютому місяці. В кращому випадку в грудні», – вважає народна депутатка.

Що ж до грошей на НУШ, то за словами Піпи, на наступний рік є пропозиція покрити потреби Нової української школи з грошей, що виділяє Україні іноземні країни, наприклад, Швейцарія. Як нейтральна країна вона не може допомогти нам зброєю, але може виділяти кошти на гуманітарні потреби. Тому цього року в парламенті планують закрити потребу в підручниках для 5-6 класів.

«Я дякую кожному вчителю, які вчать і розуміють, що гроші були передані на ЗСУ і друк підручників потребує часу. Але є добра новина, що ті гроші таки є і підручники будуть», – наголошує Наталія Піпа.

оренда квартири Львів

Новини