70 тисяч гривень зібрали львівські музейники на аукціоні для 710-ї бригади охорони
- П'ятниця, 19 квітня 2024
Майже 2 тисячі об’єктів української культури знищили або пошкодили російські терористи від початку повномасштабної війни. Це бібліотеки, галереї, театри, філармонії, заповідники, мистецькі школи і коледжі. Найбільше постраждали Донеччина, Харківщина, Сумщина, Чернігівщина. Та й історична спадщина Львівської області відчула російське варварство. Московити зруйнували музей-садибу Романа Шухевича в Білогорщі. Аби помститися за знищені пам’ятки львівські музейники влаштували благодійний аукціон.
Про це йшлося в програмі «ОЧІ» на «Першому Західному».
Серед лотів – картини у різних техніках і на різних матеріалах. Це і звичне полотно, і військові артефакти. А також вироби ручної роботи, іграшки, ляльки-мотанки, вишукані крайки.
Своїми творами для доброї справи поділились два десятки сучасних львівських митців. Аукціон назвали символічно «Помста за зруйновані музеї». А збирали на дрони-камікадзе для 710-ї бригади охорони Держспецтрансслужби, аби бійці відплатили ворогові за терор.
«Це є fpv-дрони, які керуються безпосередньо оператором, який є особливо точними, тому що оператор веде їх до цілі. Вони можуть вражати як піхоту, так і бойові машини», – говорить начальник служби звязків з громадськістю 710-ї бригади охорони Олександр Новацький.
Музей історії релігії не вперше співпрацює з військовослужбовцями цієї бригади. Це вже третя спільна акція. Ідея провести благодійний аукціон виникла у працівниці музею Оксани Гірняк.
«Ідея прийшла після влучання в Музей Шухевича. Коли не буде культури, історії, тоді земля -порожня, і будь-ким їх можна заселити», – пояснює художниця-реставраторка Оксана Гірняк.
На аукціоні зібрали майже 70 тисяч гривень. Та не усі лоти знайшли своїх власників. Придбати ті предмети, які ще залишилися, можна на фейсбук-сторінці акції і в такий спосіб відімстити московитам за посягання на нашу культуру та історію.
Новини
- Сьогодні
- 22 Листопада
- Більше новин