8% укриттів України відповідають вимогам доступності – Уповноважена з  питань безбар’єрності

Фото: nashkiev.ua

В Україні тільки 15% будівель і вуличних просторів пристосовані для людей маломобільних груп. Але в уряді вже оновили державні будівельні норми, тому тепер на всіх нових об’єктах повинні враховувати вимоги доступності і безбар’єрності.

Про це в програмі «Головне за день» на «Першому  Західному» розповіла Уповноважена Президента України з питань безбар’єрності Тетяна Ломакіна.

«Ще в 2021 році Україна розпочала рух до безбар’єрності. І це сьогодні під час військових подій дає нам ті системні рішення протягом трьох років впроваджуються. В нас є документ, який створений на виконання Указу Президента – «Стратегія створення безбар’єрного простору в Україні». Відповідно, для цього ми вже змінили державні будівельні норми. Тобто, тепер будувати, ремонтувати або реконструювати можна, лише враховуючи потреби всіх людей з порушеннями руху, слуху, зору. Також Україна змінила свої підходи і до реабілітації», – наголошує Уповноважена з питань безбар’єрності.

За її словами, вже набули чинності державні будівельні норми (ДБН) для укриттів, які серед іншого передбачають інклюзивність і безбар’єрність.

«Ті укриття, які будуть будуватись зараз, вони мають відповідати цим нормам. Інша ситуація з тими укриттями, які ми пристосовуємо в тих умовах, що вже були створені. Там можливе лише розумне пристосування і наша служба з надзвичайних ситуацій разом з Міністерством розвитку громад також працюють над тим, щоб дати рекомендації яким чином можна пристосовувати приміщення. Це дуже складний процес, але він відбувається.

Мінстратегпром є організацією, що слідкує за цим процесом. За дослідженнями, вже 8% укриттів України відповідають вимогам доступності. Тобто, поступове запровадження таких рішень буде допомагати нам вдосконалювати ті укриття, які були побудовані до введення стандартів», – пояснює Тетяна Ломакіна.

Скриншот з відео «Першого Західного»
оренда квартири Львів

Новини