Абсурдні звинувачення РФ українських військових і політиків це натяк, що України не повинно існувати – ISW

Фото: Радіо Свобода

Заочні обвинувачення Росією українських військовослужбовців і військових посадовців у злочинах є намаганням запровадити російське федеральне законодавство за межами своєї юрисдикції й натяком на те, що Україна не повинна існувати як незалежна держава.

Про це йдеться у звіті аналітиків Інституту вивчення війни (ISW), пише Українська правда.

«Російський уряд заочно звинувачує українських військовослужбовців і військових чиновників у злочинах, намагаючись запровадити російське федеральне законодавство за межами своєї юрисдикції та натякаючи на те, що Україна не повинна існувати як незалежна держава».

Як зазначається в огляді, Міністерство внутрішніх справ Росії 18 червня оголосило колишнього заступника міністра оборони України Петра Мехеда та колишнього заступника начальника Генштабу України Віктора Бокія в російський розшук і заочно звинуватило їх у невизначених військових злочинах.

При цьому 17 червня Слідчий комітет Росії ухвалив рішення про заочне затримання українського командира за звинуваченням у тому, що він допоміг збити російський літак дальнього радіолокаційного виявлення А-50 у лютому 2024 року, що є законним актом війни і нормальною подією для двох воюючих держав.

Раніше російське МВС абсурдно оголосило в розшук кількох чиновників з більшості країн-членів НАТО на західному фланзі за порушення різних російських законів, в той час як ці чиновники перебували у своїх країнах, де російське законодавство не має юрисдикції.

Так само російські офіційні особи тимчасово оголосили в розшук президента України Володимира Зеленського, командувача Сухопутних військ України Олександра Павлюка і колишнього президента України Петра Порошенка за нібито порушення російського законодавства, в той час як ці посадові особи перебували за межами Росії.

«ISW продовжує вважати, що рішення Росії оголосити в розшук західних посадовців за порушення російських федеральних законів за межами Росії є частиною її зусиль, спрямованих на порушення суверенітету країн-членів НАТО і виправдання можливої майбутньої російської агресії проти НАТО.

Переслідування Кремлем українських військовослужбовців і політичного керівництва, які беруть участь у цілком законній оборонній війні проти вторгнення іноземної держави, у стилі переслідування внутрішніх терористів, підкреслює стійке переконання Росії в тому, що українська держава не існує і не повинна існувати як політична одиниця, відокремлена від Росії».

Ключові висновки ISW за 18 червня:

Правитель Росії Володимир Путін опублікував статтю в північнокорейській державній газеті «Нодон синмун», в якій вихваляє російсько-північнокорейську співпрацю напередодні свого візиту до КНДР, що, ймовірно, має на меті представити будь-яку майбутню підтримку, яку Північна Корея надасть Росії, як частину спільної боротьби проти Заходу.

У ніч з 17 на 18 червня українські війська завдали удару по російських нафтобазах у Ростовській області та Краснодарському краї, вдруге застосувавши ракети «Нептун» вітчизняного виробництва по наземній цілі в Росії.

Українські війська вже здійснили два удари власними ракетами «Нептун» по районах на російській території, які знаходяться в межах досяжності наданих США зенітно-ракетних комплексів, але також захищені політикою США.

Засновник пов’язаного з Кремлем Telegram-каналу «Рибар» Михайло Звінчук дав друге за місяць нехарактерне для нього публічне інтерв’ю, в якому розкритикував стан військових дій Росії в Україні та визнав, що західні санкції негативно впливають на російську промисловість та економіку.

Російські війська нещодавно незначно просунулися вперед біля Вовчанська, Сватового та Авдіївки.

Російський правитель Володимир Путін продовжує готувати кадрових російських військовослужбовців на посади в російському уряді за допомогою кремлівської програми «Час героїв».

Російські окупаційні чиновники продовжують свої зусилля з мілітаризації української молоді на окупованій території України.

оренда квартири Львів

Новини