Адвокат Олег Мицик розповів «Першому Західному», чи можуть екстрадувати українців призовного віку

Фото ілюстративне, radiosvoboda.org

Українським біженцям продовжать тимчасовий захист у Польщі й не передаватимуть їхні дані Україні. Захист поки діятиме до 30 червня.  Про це в ефірі TVN24 заявив голова міністерства внутрішніх справ Польщі Марчін Кєрвінський. Раніше міністр оборони Польщі Владислав Косіняк-Камиш повідомив, що військовозобов’язаним чоловікам з України можуть не подовжити право на перебування у Польщі і їх повернуть до України, якщо з таким проханням звернеться Київ.

Про те, чи може польська влада повертати українців призовного віку додому, в програмі «Головне за день» на «Першому  Західному» розповів адвокат Олег Мицик.

Він наголосив, що робити заяви про екстрадицію – не компетенція міністра оборони Польщі, а міністра внутрішніх справ, який якраз займається міграційною політикою.

«Питання екстрадиції – це надзвичайно захищене в Європі питання. Є маса рішень судів. Процедура довготривала. Для цього потрібні аргументовані підстави. Труднощі в українців там виникнуть, але це питання треба врегульовувати. Я не здивуюсь, як Кабмін скасує цю постанову після численних скарг», – зазначив правозахисник.

Він підкреслив, що українські консульські установи за кордоном припинили надання не всіх послуг українцям призовного віку.

«Є великий перелік консульських дій. Від укладення шлюбу до реєстрації інших актів громадянського стану. Видання закордонного паспорту за кордоном – це одна із консульських послуг, яку дійсно, на сьогоднішній день унеможливлює загадкове рішення Кабміну. Ця норма лежить в дещо іншій площині із законом про мобілізацію.  В останньому чітко прописано, що паспорти в консульських установах можна отримувати за наявності військового облікового документу», – пояснив Олег Мицик.

Загалом адвокат переконаний, що ефекту урядова постанова не дасть тому, що зв’язку між унеможливленням отримання закордонного паспорту і обов’язком повернутись в Україну, немає.

Нагадаємо, в уряді прийняли рішення про призупинення надання консульських послуг для чоловіків з 23 квітня з метою «недопущення уникнення громадянами України обов’язків щодо врегулювання питання військового обліку територіальними центрами комплектування та наявності військово-облікових документів».

оренда квартири Львів

Новини