Альтернативний опалювальний сезон – як не вчадіти.  В ЛМР повідомили, куди звертатися

Фото: Primorka.city

Синоптики прогнозують ранню зиму і львів’яни, з огляду на ракетні обстріли, взялися активно готуватися до опалювального сезону. Люди утеплюють стіни, міняють на сучасні вікна, купують буржуйки, бензинові та дизельні генератори, закорковують помешкання усіма можливими способами. Та тут їх підстерігає інша небезпека – чадний газ. За минулий рік від нього постраждало 214 людей, з них 81 дитина, а застосування альтернативних джерел тепла тоді ще майже не практикувалося.

Як запобігти лихові, хто відповідає за безпеку містян та куди звертатися за наданням необхідних вентиляційних послуг – начальник управління житлового господарства Львівської міської ради Владислав Іванов.

Фото: Олександр Мазуренко, ЛМР

Відсутність вентиляції у поєднанні з альтернативним обігрівом

– Як запобігти отруєнню чадним газом?

– Щільні пластикові вікна, щільні двері, відсутність вентиляції у поєднанні з активним альтернативним обігрівом, призводять до отруєнь. Насамперед мають добре працювати димові і вентиляційні канали, які виводитимуть усі шкідливі продукти згорання на двір. А вони (вентиляційні канали) мають здатність засмічуватися, захаращуватися (особливо у багатоповерхівках). Тому, аби запобігти лихові, їх потрібно щороку напередодні початку опалювального сезону оглядати і у раз потреби – прочищати.

– А хто зобов’язаний про це дбати, до кого звертатися і хто відповідає за безпеку мешканців?

– Оскільки, перш за все це безпека мешканців, то саме їх це й має турбувати найбільше. Тож мешканці, як власники приватних осель та співвласники багатоквартирних будинків, звертаються за відповідними послугами до фірм і організацій.

Ми керуємося правилами газопостачання в Україні від 2015 року. Там зазначено, що безпечну експлуатацію і технічне обслуговування димових і вентиляційних каналів в будинках забезпечує власник (балансоутримувач, орендар, наймач). Зокрема, мешканці ОСББ, точніше його голова, наймають собі фахівця з прочистки вентиляції, або звертаються в управлінську компанію, яка цим опікуватиметься. І вже вона перевіряє та прочищає вентиляційні канали.

В наших муніципальних управляючих компаніях є штатні сажотруси, які виконують ці роботи. Якщо немає, тоді компанія наймає відповідну організацію, яка має дозвіл на проведення таких робіт. Так само можуть робити і ОСББ та власники будинків. Така перевірка обов’язково повинна проводитися щороку перед початком опалювального сезону. Якщо опалювальне обладнання експлуатується протягом постійно, тоді – двічі на рік.

Фото: Petropavlivka.city

А що робити, якщо така перевірка не проводиться роками? Приміром, голова ОСББ не поспішає найняти сажотруса – куди звертатися, аби пришвидшити процес?

В газорозподільчу організацію. Можна скерувати листа до нас в Департамент житлового господарства та інфраструктури Львова або в райадміністрацію.

Львівгаз у нас, як газопостачальна організація, збирає акти перевірки вентиляційних каналів. Тому фірма чи управлінська контора, які виконують такі роботи, один примірник акту прочистки димових каналів передають Львівгазу.

Важливим є ще те, що мешканці повинні забезпечити доступ до своїх газових приладів і своїх вентиляційних каналів. Бо часто трапляється, що наші компанії проводять перевірку в будинках і завчасу про них повідомляють, але мешканці не завжди адекватно на це реагують. Тому чимало квартир, точніше квартирних вентиляційних каналів, залишаються не обстеженими. Через це не функціонують.

Фото: Gryazee.net

Усі роботи мають виконувати фахівці

– Коли відбувається отруєння чадним газом, а люди раніше скаржилася щодо засмічення вентиляції в управлінську контору або голові ОСББ, хто відповідає за недогляд?

– Думаю, управлінська контора, але й мешканці також. Чому? Бо вони, як я вже казав, часто не забезпечують необхідний доступ до свого помешкання. Крім того, порушують правила експлуатації димовивідних каналів: закривають їх при переобладнанні помешкання, або встановлюють примусову витяжку-вентилятор в приміщеннях з газовими котлами, що категорично заборонено.

Багато людей нехтують цими елементарними правилами, а потім, на жаль, стаються прикрі і трагічні випадки. У випадку з газовим котлом та вентилятором, буде утворюватися зворотна тяга. Коли квартира герметично закупорена, то витяжка, не маючи звідки брати повітря, починає його затягувати всередину з вентиляційних каналів.

Взагалі, усе що стосується вентиляції, димовивідних шахт і каналів, безпосередньо пов’язане зі здоров’ям і безпекою людей. Тому догляд за ними мають виконувати виключно фахівці.

Фото: Olx.ua

Розмовляла Наталка Сохан

оренда квартири Львів

Новини