Антибіотики за е-рецептом. У МОЗ розповіли, як це працюватиме
- Четвер, 27 січня 2022
З 1 січня у лікарнях зі стаціонаром почав діяти облік 29 антибіотиків з груп спостереження та резерву. А починаючи з квітня 2022 усі зареєстровані в Україні антибіотики відпускатимуть в аптеках лише за наявності у пацієнта електронного рецепта.
Про це під час ранкового брифінгу розповів міністр охорони здоров’я Віктор Ляшко.
За його словами, сьогодні стійкість до антимікробних препаратів є однією із найсерйозніших загроз для громадського здоров’я. Ця загроза стоїть поруч з антивакцинальними настроями, які в тандемі зводять нанівець чимало досягнень медичної науки. Саме тому, у МОЗ запускають електронний рецепт, як один із механізмів вирішення проблеми неконтрольованого та нецільового використання препаратів.
Тому з квітня усі антибактеріальні препарати призначатимуться виключно лікарями, які будуть виписувати пацієнтам електронний рецепт. Слід підкреслити, що в електронному рецепті зазначатиметься діюча речовина (а не конкретна торгова марка препарату), її лікарська форма та дозування.
Пацієнт зможе погасити е-рецепт в аптеці, що підключена до електронної системи охорони здоровʼя, обравши будь-який із наявних лікарських засобів, що містить діючу речовину, зазначену в рецепті.
Електронний рецепт можна буде отримати у будь-якого лікаря, незалежно від наявності декларації з сімейним лікарем. Проте для отримання електронного рецепта необхідно бути зареєстрованим в електронній системі охорони здоров’я.
Подібна умова діє і для аптек та медичних закладів – необхідно бути зареєстрованим в електронній системі охорони здоров’я усім працівникам, які будуть залучені до призначення та відпуску ліків за е-рецептами.
Більш детальні інструкції у МОЗ нададуть впродовж лютого-березня.
Після запуску електронного рецепта на антибіотики у міністерстві планують запустити електронні рецепти на наркотичні засоби, а потім на всі рецептурні препарати.
Нагадаємо, за даними Центру громадського здоров’я, майже 64% людей помилково вважає, що гострі вірусні інфекційні захворювання та застуду можна лікувати антибіотиками.
Неправильне вживання призводить до того, що препарати втрачають свою ефективність і все менше захищають від інфекцій.
«Наголошую, антибіотики лікують інфекційні хвороби, спричинені бактеріями і зовсім неефективні у боротьбі з вірусними хворобами», – сказав Ляшко.
Новини
- Сьогодні
- 22 Грудня
- 21 Грудня
- Більше новин