Арештовану в Хорватії суперяхту Медведчука продадуть на користь України

Фото: The Guardian

Суперяхта «Royal Romance», що належить Віктору Медведчуку, – українському олігарху та другу Володимира Путіна, який перебуває під санкціями, – буде продана на аукціоні після її арешту в Хорватії.

Про це повідомляє «The Guardian», пише Українська правда.

Як зазначає британське видання з посиланням на заяву українського уряду, хорватський суд постановив, що 92,5-метрова яхта кума Путіна Медведчука має бути передана українському Агентству з розшуку та менеджменту активів, яке заявило, що її буде продано на аукціоні.

АРМА повідомила, що її представники в межах робочого відрядження до Хорватії 13-22 листопада здійснили огляд арештованої яхти, що належить «членам сім’ї народного депутата й одного з лідерів забороненої в Україні політичної сили».

АРМА розшукало зазначений актив у межах кримінального провадження та в подальшому, після накладення арешту, «отримало елітне майно для збереження економічної вартості шляхом реалізації на торгах», йдеться в повідомленні агентства.

Оскільки здійснення заходів з передачі в управління АРМА яхти, згідно рішення Окружного суду міста Спліт Республіки Хорватія, покладено на Адміністрацію морського порту міста Спліт, співробітники Національного агентства провели ряд зустрічей та переговорів з представниками порту, місцевих правоохоронних органів та Міністерства юстиції Хорватії.

У підсумку, фахівцям АРМА вдалося провести візуальний огляд активу та здійснити його фотофіксацію у місті Трогір.

Передана в управління АРМА 92-метрова яхта «Royal Romance» належить до найбільших яхт у світі.

Агентство зазначає, що її орієнтовна вартість, за інформацією з відкритих джерел, становить близько 8 мільярдів гривень (на момент випуску). «The Guardian» пише, що суперяхта коштує 200 мільйонів доларів США (163 мільйони фунтів стерлінгів).

Судно має габарити 29 метрів заввишки, складається з 6-ти поверхів та обладнане 2 ліфтами. Серед іншого, на яхті розміщено 4 палуби, кінотеатр, спортзал, басейн, спа-зона та косметологічний кабінет, а також близько 50 кімнат різного призначення.

 «Управління арештованим майно, яке перебуває в межах іноземної юрисдикції, є унікальною ситуацією та не має аналогів не лише в Україні, але й у міжнародній практиці.

Водночас здійснення заходів управління неможливе без огляду активу та збору й аналізу інформації про нього. Попри низку перешкод та безпрецедентність ситуації, АРМА забезпечило вказаний етап та продовжує роботу для досягнення подальших результатів управління активом».

«The Guardian» зазначає, що продаж яхти Медведчука буде першим таким продажем від імені українського народу після того, як західні уряди наклали обмеження на активи сотень олігархів після вторгнення Росії в Україну в лютому 2022 року.

У вересні 2022 року 72,5-метрова суперяхта, вилучена у російського олігарха Дмитра Пумпянського, що перебуває під санкціями, була продана на аукціоні невідомому покупцеві за 37,5 млн доларів, – але вона була продана не на користь українського народу, а на користь американського інвестиційного банку JP Morgan.

АРМА додає, що в межах санкційного механізму розшукало ще одну елітну яхту вартістю понад 20 мільярдів гривень, яка належить російському олігарху та ексурядовцю РФ.

Нагадаємо, 68-річний нардеп від ОПЗЖ Віктор Медведчук був заарештований в Україні в квітні, а в вересні переданий Росії в рамках обміну полоненими.

За даними хорватської газети Jutarnji list, хорватська поліція провела обшук на яхті в листопаді за дорученням ФБР США. Суд у Спліті задовольнив запит Мінюсту США 15 листопада і підтвердив, що обшук відбувся 19 листопада. В ордері на обшук фігурують Медведчук і його дружина Оксана Марченко у зв’язку з імовірним відмиванням грошей.

Яхта «Royal Romance» Медведчука простояла в портах Хорватії понад рік. У березні 2021 році вона змінила власника, аби уникнути українських санкцій. Яхта стала власністю фірми Lanelia Holdings Ltd теж із Маршаллових островів.

оренда квартири Львів

Новини