Аргентина готується передати Україні два російські гелікоптери

Фото: Pucara Defensa

Аргентина розглядає можливість передачі Україні двох гелікоптерів Ми-171Е, які були придбані в Росії.

Відповідні домовленості досягнуті під час візиту до Буенос-Айреса президента Володимира Зеленського для участі в інавгурації нового президента Аргентини Хав’єра Мілея – про це пише Мілітарний з посиланням на латиноамериканське видання Pucara Defensa.

«Наразі ведуться переговори щодо умов компенсації аргентинській стороні за передачу гелікоптерів Україні», – розповіли у виданні.

За даними джерел видання, США запропонували включити залишкову вартість гелікоптерів у перерахунок перших платежів за купівлю Буенос-Айресом винищувачів F-16 у Данії.

На даний момент обидва гелікоптери з номерами H94 та H95 виведені з експлуатації. Вони досягли своєї межі до проведення планової дефектації (виявлення деталей, які потребують ремонту).

Контракт на постачання двох російських Ми-171Е Аргентині був підписаний з «Рособоронэкспортом» наприкінці серпня 2010 року в Буенос-Айресі.

Це перша закупівля Аргентиною техніки російського виробництва.

Вартість продажу оцінювалася у 20 млн євро. Контракт також передбачав навчання аргентинських льотчиків та технічних фахівців.

При покупці було передбачено опціон ще на три машини, який так і не був реалізований.

Основним завданням гелікоптерів Ми-171Е стало постачання припасів на аргентинські станції в Антарктиці, а також виконання пошуково-рятувальних завдань.

Укладання контракту на проведення планових робіт з технічного обслуговування відклали через пандемію COVID-19, а згодом у зв’язку з санкціями проти Росії.

оренда квартири Львів

Новини