Армія Ізраїлю захопила КПП «Рафах»

Фото: Радіо Свобода

Армія оборони Ізраїлю (ЦАХАЛ) у вівторок уранці захопила КПП «Рафах» з боку сектору Газа та зупинила його роботу. Повідомляється, що наразі авто через нього не пропускаються.

Про це інформує Радіо Свобода.

Військові відзвітували, що в ході наземної операції вночі було вбито двадцять бойовиків угруповання ХАМАС, визнаного терористичним у США та Євросоюзі. Також було виявлено три тунелі та знищено автомобіль із вибухівкою, який намагався врізатися в ізраїльський танк. ЦАХАЛ проводить зачистку зайнятої території.

Напередодні військовий кабінет Ізраїлю ухвалив рішення, що операцію у місті Рафах, на півдні сектора Газа, на кордоні з Єгиптом буде продовжено. Ізраїльська сторона заявила, що далі чинитиме тиск ХАМАС з метою звільнення заручників. Вона називає Рафах – останнім оплотом угруповання.

Після того, як Ізраїль запровадив техніку та військових у Рафах, ХАМАС заявив про згоду на припинення вогню у секторі Газа. Вони проінформували про це прем’єр-міністра Катару і голову єгипетської розвідки, які виступили посередниками.

При цьому телеканал «Аль-Джазіра» з посиланням на високопоставленого представника ХАМАС повідомляє, що пропозиція, прийнята угрупованням, включає повний вивід ізраїльських військ із сектору Газа, повернення біженців та обмін заручників на палестинських ув’язнених.

Водночас один із ізраїльських чиновників у розмові з Reuters заявив, що посередники передали угрупованню «пом’якшену» пропозицію Єгипту. Ізраїль вона не влаштовує.

У понеділок ізраїльські військові закликали жителів міста Рафах евакуюватися зі східних околиць, що знаходяться поряд із ізраїльським кордоном, та переміститися до районів Аль-Мавасі та Хан-Юніс. ЦАХАЛ стверджує, що там для них створено розширену гуманітарну зону.

Ізраїль проводить бойову операцію у секторі Газа після нападу ХАМАС на південь країни 7 жовтня. Тоді було вбито понад 1200 мирних жителів, більше як 250 людей було взято у заручники та вивезено до Гази. Ізраїль заявив, що його мета – повне знищення ХАМАСу в секторі Газа.

Підконтрольне ХАМАС МОЗ Гази стверджує, що з початку бойових дій у секторі загинуло понад 34 тисячі палестинців.

Багато країн звинувачують Ізраїль у надмірній жорстокості щодо мирних громадян. Ізраїльські військові переконують, що атакують виключно інфраструктуру угруповання та стверджують, що ХАМАС розміщує свої об’єкти в густонаселеній забудові, використовуючи мирне населення як живий щит.

оренда квартири Львів

Новини