ATACAMS переламають хід війни тільки тоді, коли їх буде достатня кількість – Петро Черник

Фото: mil.in.ua

ATACAMS в Україні. Напередодні українські війська завдали ними ударів по аеропортах Бердянська та Луганська. Також Головнокомандувач ЗСУ Валерій Залужний опублікував відео пуску трьох цих балістичних ракет.

Військовий аналітик Петро Черник вважає, що ATACAMS можуть переламати хід війни. Але є один нюанс. Потрібна достатня їхня кількість.

Про це він розповів в ефірі програми «Головне за день» на «Першому Західному».

«ATACAMS має 6 модифікацій. Три – на касетну частину  і три – на фугасну. На цю хвилину, на мою думку, застосована перша модифікація М-39 касетна і з дальністю завдання ударів на 165 км. Одна така ракета висікає в діаметрі на 240 метрів все живе і пошкоджує всю техніку. Така собі кулька розміром, як мандарин, але насичена вибухівкою. Дуже хороша зброя в частині ударів по аеродромах і невеликого скупчення неброньованої техніки. Хоча і броньовану буде пошкоджувати. Мені важко сказати, чому американці саме так приймають рішення, в них свою специфіка логіки. Ракета з такою дальністю повністю прострілює окуповану територію, але, на превеликий жаль, не досягають Керченського моста», – зазначає Петро Черник.

Для цього, за його словами, потрібна модифікація ракети на 300 км. І обов’язково фугасної модифікації. І ракет потрібно не 20. Бо наприклад, коли американці атакували Ірак, в деякі дні вони вистрілювати від 20 до 100 таких ракет. Тільки така кількість, на думку Черника, може зламати хід війни.

Скриншот з відео «Першого  Західного»  

«Тут є політична і психологічна проблема. Тому що і Пентагон, і Держдеп, всі можливі радники навколо Байдена, порекомендували йому це зробити. Він це зробив. Але де та межа, коли буде перейдена кількість – я цього сказати не можу. Мені видається, вони пробують Путіна варити, як щура. Якщо щура кинути в окріп – він звідти вискочить. А якщо його помаленьку підігрівати, то він рано чи пізно звариться», – вважає аналітик.

оренда квартири Львів

Новини