Атаки РФ на порти на 40% знизили експортний потенціал України – Кубраков

Фото: Олександр Кубраков, Фейсбук

З моменту вихода з зернової угоди Росія здійснила 17 масованих атак на порти України, що привело до зниження їх експортного потенціалу на 40%, майже 300 тис тонн знищеного зерна.

Про це зазначив віцепрем’єр-міністр розвитку громад, територій та інфраструктури Олександр Кубраков під час візиту прем’єр-міністра Нідерландів Марка Рютте до Одеси.

«17 масованих атак з моменту вихода росіі з Зернової угоди, зниження на 40% експортного потенціалу портів, майже 300 тис тонн знищеного зерна – це спроба росіі поглибити продовольчу кризу в тих країнах, які залежать від українських продуктів».

За словами Кубракова, Росія створює загрози для судноплавства в Чорному морі, але українські військові знають як дати відчутну відсіч окупантам. Завдяки цьому ми змогли створити можливість для роботи тимчасового коридору для цивільних суден. У світі він вже отримав назву «український коридор».

Кубраков наголосив, на сьогодні вже 21 судно скористалися цим коридором для експорту та 25 суден зайшли до портів під завантаження. Україна продовжує працювати над розширенням коридору, це наша відповідальність за продовольчу безпеку світу.

«Ми продовжуємо наголошувати, що за підтримки партнерів здатні забезпечити системний агроекспорт та вільне судноплавство в Чорному морі. Ані Україна, ані світова продовольча безпека не має залежати від країни-агресора».

оренда квартири Львів

Новини