Атмосфера у переговорах між США та Україною щодо надр «дуже антагоністична» – Reuters

Фото: Reuters

Переговори між українськими та американськими посадовцями щодо доступу США до українських родовищ корисних копалин відбулися в умовах «антагоністичної» атмосфери, яка серйозно ускладнює досягнення будь-якого прориву.

Про це пише агентство Reuters із посиланням на поінформоване джерело, а також на представника Міністерства фінансів США, повідомляє Українська правда.

Джерело зазначає, що атмосфера була «дуже антагоністичною», а відтак – серйозний прогрес у перемовинах на поточному етапі виглядає малоймовірним.

За словами співрозмовника, особливе напруження спричинив останній проєкт пропозиції адміністрації Трампа, який є значно більш «експансивний» і «максималістський» порівняно з початкова версія.

Останній варіант угоди передбачає, що США отримають пріоритетний доступ до українських надр, а весь дохід – як державних, так і приватних компаній – має спрямовуватись у спільний інвестиційний фонд.

Угода водночас не містить жодних гарантій безпеки для України – ключової вимоги з боку української влади.

«За словами джерела, один з «прихованих пунктів» знайдених у проєкті – вимога, щоб американська Міжнародна фінансова корпорація розвитку (DFC) взяла під контроль газопровід «Газпрому», який проходить через територію України до Європи».

Представник Міністерства фінансів США, коментуючи переговори, лаконічно охарактеризував їх як «технічні за своєю природою».

За словами джерела, українська сторона найняла юридичну фірму Hogan Lovells як зовнішнього радника щодо угоди.

Нагадаємо, 11 квітня українська делегація прибула до Вашингтона, для нового раунду переговорів між Україною і США щодо угоди про надра, які, як очікується, триватимуть два дні, будуть здебільшого технічними і не передбачають залучення високопосадовців.

Раніше повідомлялося, що адміністрація американського президента Дональда Трампа повернула до версії угоди про надра вимогу до України відшкодувати всю допомогу, яку США надали після початку повномасштабного вторгнення Росії у 2022 році.

ДІМ РІА у Львові

Новини