Аудит доступності обласних комунальних закладів планують завершити до кінця травня

Фото: ЛОР

Робоча група, яка перевірить на доступність обʼєкти майна спільної власності Львівської обласної ради, розпочне свою роботу з закладів медичного і культурного напрямків, які знаходяться у Львівській громаді.

Про це повідомляють у Львівській обласній раді.

Учасниками засідання стали депутати й профільні фахівці Львівської обласної ради, представники департаментів Львівської ОВА, архітектори, представники громадськості, які займаються питаннями доступності.

Представник Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини на Львівщині Тарас Подвірний зазначив, що у Львівській громаді знаходиться 106 з 210 об’єктів обласної комунальної власності. З них обрано 20, які група обстежить першочергово. Це найбільші заклади медичного і культурного напрямків, в яких працює понад 15 тисяч працівників.

Робоча група здійснить виїзди й проведе моніторинг доступності об’єктів інфраструктури цих комунальних закладів відповідно до потреб осіб з інвалідністю та маломобільних груп населення, осіб похилого віку, вагітних жінок, дітей до 4-ох років, травмованих військовослужбовців.

На засіданні групи учасники внесли свої пропозиції щодо проведення обстежень, після чого затвердили опитувальник для проведення моніторингу, в якому право на доступність до будівель та територій оцінюватимуть за 71 критерієм. Група обстежить прилеглі території, вхід до будівлі, оцінить ситуацію всередині закладу й доступність санітарно-гігієнічних приміщень, тощо.

«Усі мають мати рівні можливості доступу до комунальних закладів. Сьогодні ми були в обласному перинатальному центрі. Я вважаю його найкращим по доступності обласним закладом. Наприклад, там нема жодного порогу.

У листопаді були затверджені нові державні будівельні норми. А тому жоден заклад наразі не відповідає цим нормам, окрім нового будівництва. У переліку уже враховані професійно-технічні училища, які ми приєднали до Львівської обласної ради у лютому», – зазначив Тарас Подвірний.

До 31 травня робоча група планує обстежити об’єкти у 41 громаді семи районів Львівщини. Після чого група напрацює рекомендації та пропозиції з усунення інформаційних й архітектурних недоліків обласних комунальних закладів та підприємств. Відтак, залучивши міжнародних донорів, група працюватиме над усуненням найбільших проблем.

Всі фото: ЛОР

оренда квартири Львів

Новини