Байден підписав закон про заборону імпорту збагаченого урану з Росії

Фото: Ukraine World News

Президент США Джо Байден 13 травня підписав закон про заборону імпорту збагаченого урану з Росії.

Про це йдеться в заяві радника з національної безпеки США Джейка Саллівана на сайті Білого Дому, пише Українська правда.

За словами Саллівана, це рішення зміцнить енергетичну та економічну безпеку США, зменшить і згодом усуне залежність від Росії в цивільній ядерній енергетиці.

«Цей новий закон відновлює лідерство Америки в ядерному секторі. Він допоможе убезпечити наш енергетичний сектор для майбутніх поколінь. І, спираючись на безпрецедентне федеральне фінансування у розмірі 2,72 мільярда доларів, яке Конгрес нещодавно виділив на прохання президента, він дасть поштовх для запуску нових потужностей зі збагачення урану в Сполучених Штатах і надішле чіткий сигнал промисловості, що ми віддані довгостроковому зростанню нашого ядерного сектору».

Салліван також розповів про зобов’язання США, взяте в грудні минулого року – разом з Канадою, Францією, Японією і Великою Британією – спільно інвестувати 4,2 мільярди доларів у розширення потужностей зі збагачення і конверсії урану: «Я з гордістю можу сказати, що завдяки цим коштам, наданим Конгресом, ми значно перевиконали це зобов’язання і працюємо з промисловістю над реалізацією цієї амбітної мети».

Нагадаємо, 1 травня Сенат США проголосував за проєкт закону про заборону імпорту збагаченого урану з Росії та передав його на підпис президентові Байдену.

оренда квартири Львів

Новини