Байден поки що виключає надання Україні літаків F-16

Фото: CNN

Президент Сполучених Штатів Джо Байден у річницю російського вторгнення заявив, що «поки що» виключає можливість відправки новітніх американських винищувачів F-16 Україні.

Про це він заявив в інтерв’ю ABC News, пише Українська правда.

«Ні, зараз йому (Зеленському – ред.) не потрібні F-16».

Деталі: Незважаючи на неодноразові публічні заклики президента України Володимира Зеленського, Байден «поки що» виключив можливість відправки новітніх американських винищувачів для захисту України у війні проти РФ.

На запитання, чи означає це, що відправки винищувачів не буде «ніколи», Байден відповів, що неможливо точно знати, чого потребуватиме українська оборона в майбутньому, але «немає жодних підстав, на яких, на думку наших військових, можна було б обґрунтувати необхідність надання F-16».

«Я поки що виключаю це», – сказав Байден.

Радник з питань національної безпеки Джейк Салліван заявив, що винищувачі F-16, які запросила Україна, «не є ключовою необхідністю» для поточних потреб країни, які полягають у контрнаступі проти російських сил.

Нагадаємо, раніше заступниця державного секретаря США Вікторія Нуланд заявила, що Сполучені Штати ведуть діалог із Україною стосовно її військових потреб, і в ньому також фігурує питання постачання винищувачів західного зразка.

США, як відомо, наразі не планують передавати Україні власні винищувачі, та висловлювали готовність підтримати відповідне рішення інших країн.

Міністр закордонних справ Дмитро Кулеба висловив впевненість, що питання надання Україні винищувачів буде вирішено. Раніше він заявляв, що Україна особливо зацікавлена у винищувачах зі США, Великої Британії, Франції та Німеччини.

оренда квартири Львів

Новини