Байден про припинення війни в секторі Газа: Усе залежить від ХАМАСу

Фото: CNN

Президент США Джо Байден заявив, що запровадження режиму припинення вогню у секторі Гази залежить від угруповання ХАМАС.

Як передає Укрінформ, про це повідомляє CNN.

«Це залежить від ХАМАСу – якби вони захотіли це зробити (звільнити ізраїльських заручників), ми могли б закінчити це вже завтра. І припинення вогню почнеться завтра», – сказав Байден.

Зазначається, що на початку цього тижня переговорні групи Ізраїлю та ХАМАСу покинули Каїр, не уклавши угоду щодо припинення бойових дій в анклаві.

Нагадаємо, 7 травня міністр оборони Ізраїлю Йоав Галлант заявив, що операція в Рафаху не припиниться, доки ХАМАС не буде ліквідований в цьому районі або доки не буде досягнута і реалізована угода про звільнення заручників.

Водночас глава Міноборони країни зазначив, що Ізраїль готовий піти на компроміс задля звільнення заручників, однак у разі відсутності такого варіанту країна поглибить наступальні дії по всьому сектору Гази.

Прем’єр-міністр Ізраїлю Біньямін Нетаньягу заявив, що остання пропозиція ХАМАСу про угоду щодо заручників мала на меті зірвати заплановану операцію Ізраїлю в Рафаху.

Нетаньягу сказав, що доручив ізраїльській переговорній групі в Каїрі «твердо дотримуватися» умов щодо звільнення заручників і вимог щодо гарантування безпеки.

оренда квартири Львів

Новини