Байден виступив з незапланованим зверненням з Білого дому

Скрин з відео: Білий дім

Увечері 8 лютого, за Вашингтонським часом, американський президент Джо Байден виступив з незапланованим зверненням, заявивши, що звіт спеціального прокурора щодо його справи з секретними документами несправедливо викликає сумніви щодо його віку та пам’яті.

Заяву транслювала пресслужба Білого дому, пише Суспільне.

У своїй промові Байден прокоментував рішення спеціального прокурора не висувати звинувачення проти нього у неправильному поводженні з секретними документами. Прокурор назвав Байдена «літнім чоловіком з поганою памʼяттю», який навмисно зберігав і розкривав конфіденційну інформацію.

Своєю чергою американський лідер заявив, що попри вік, а Байдену 81 рік, він почувається добре і додав, що «пам’яттю все добре». Він розкритикував журналістів за те, що вони висловили занепокоєння виборців щодо його віку та гостроти розуму.

Згідно зі звітом спеціального прокурора Роберта Хура, президенту не будуть висунуті звинувачення в навмисному привласненні секретних документів у січні 2017 року, коли Байден залишив посаду віцепрезидента.

Головною причиною такого рішення стало те, що ніщо не доводить навмисного наміру Байдена незаконно зберігати секретну інформацію.

Байден заперечує, що навмисно зберігав секретні матеріали, хоч у звіті спеціального прокурора йдеться інакше.

«Наше розслідування виявило докази того, що президент Байден навмисно зберігав і розкривав секретні матеріали після свого віцепрезидентства, коли він був приватною особою», – йдеться у звіті.

Відповідаючи на запитання, чому йому потрібно бути кандидатом від Демократичної партії, президент Байден відповів, що він є найбільш кваліфікованою людиною в цій країні, щоб бути президентом Сполучених Штатів і «завершити роботу, яку я розпочав».

Наразі відомо, що знайдено дві партії секретних документів часів віцепрезиденства Байдена: за період 2009-2017 років, коли на посаді президента перебував Барак Обама.

За даними CNN, першу партію виявили раптово у листопаді в офісі аналітичного центра Байдена у Вашингтоні: там були матеріали американської розвідки, та короткі аналітичні записки щодо України, Ірану та Британії.

Другу партію документів із грифом «таємно» виявили у грудні під час перевірки в резиденції Байдена у Вілмінгтоні: в гаражі та прилеглому приміщенні.

Раніше у несанкціонованому зберіганні секретних документів був звинувачений колишній президент Трамп: у жовтні Федеральне бюро розслідувань США провело в будинку експрезидента обшук. Агенти вилучили близько 13 тисяч документів, 103 з яких були засекречені, а 18 – цілком таємні. Вони могли містити розвідувальні дані щодо Китаю та Ірану.

Наразі прихильники Трампа та Республіканської партії вимагають відритого розслідування вже щодо чинного президента.

Водночас сам Байден заявив журналістам, що секретні документи перебували у замкненому гаражі, і це «не те саме», якби вони просто знаходились на вулиці. Він також додав, що повністю співпрацює з Міністерством юстиції.

оренда квартири Львів

Новини