Бджолярів Львівщини закликають зареєструватись, щоб врятувати своїх бджіл

Фото: seeds.org.ua

«Зареєструйте пасіку в управлінні Держспоживпродслужби і врятуйте бджіл».  З таким закликом до виробників меду звернулись в обласному департаменті агропромислового розвитку. Нині на Львівщині пасічництвом займаються понад 3,5 тисячі людей, які утримують понад 83 тисячі бджолосімей. Проте лише 68% з них можна знайти у Реєстрі прав на пасіку.

Про це йшлося в програмі програмі «ОЧІ» на «Першому Західному».

Зареєстровані бджолярі не лише матимуть доступ до обласних чи державних програм фінансування пасік, але й знатимуть, коли в їхньому районі аграрії кропитимуть поля. Бо саме в таких випадках іноді трапляються отруєння смугастих.

«Фермер планує собі обробіток, здається, за 4 дні він має повідомити територіальну громаду про те, що він планує це зробити. Тергромада має на всіх своїх ресурсах розмістити цю інформацію і сконтактувати телефонами з зареєстрованими пасіками, попередити їх. І в такий спосіб можна перенести пасіку чи принаймні вжити якихось заходів, щоб зберегти здоров’я бджіл», – пояснює керівниця департаменту агропромислового розвитку Львівської ОВА Тетяна Гетьман.

Нині на Львівщині виробляють більш, ніж 1 тисяча тон меду на рік. Це лише 2% від всеукраїнського виробітку. Але в області є потенціал цю цифру збільшувати.

Повномасштабне вторгнення кардинально вплинуло на розвиток галузі бджільництва в країні. Раніше Україна займала друге місце на світовому ринку постачальників меду. Через скорочення внутрішнього виробництва, ми втратили лідерські позиції. Різке зниження виробництва меду пояснюють тим, що головні медоносні регіони України перебувають або під окупацією, або там все ще заміновані поля. Йдеться про Миколаївську, Житомирську та Донецьку області.

оренда квартири Львів

Новини